ycipk-1ke61u
Wybory prezydenta USA. Miliarder Donald Trump wystartuje w wyścigu o Biały Dom
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wybory prezydenta USA. Miliarder Donald Trump wystartuje w wyścigu o Biały Dom

Amerykański miliarder Donald Trump ogłosił zamiar startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Magnat rynku nieruchomości będzie się ubiegał o nominację Partii Republikańskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1ke61u

- Przywrócimy naszemu krajowi jego wielkość - oświadczył w czasie zgromadzenia w Nowym Jorku, podczas którego formalnie ogłosił decyzję z budynku Trump Tower przy Piątej Alei.

Trump bezlitośnie krytykował amerykańskich przywódców, mówiąc, że są kontrolowani "przez lobby, darczyńców i grupy specjalnych interesów". - Nasi wrogowie stają się coraz silniejsi, a my jesteśmy coraz słabsi - przekonywał.

ycipk-1ke61u

69-letni miliarder już w przeszłości rozważał ubieganie się o prezydenturę - w latach 1988, 2000, 2004 i 2012. W ostatnich wyborach udzielił wsparcia republikańskiemu kandydatowi Mittowi Romneyowi.

W sondażach biznesmen ma wiele negatywnych wskazań; ponad 50 proc. Amerykanów zadeklarowało, że nawet nie rozważyłoby głosowania na niego.

Trump zbudował fortunę na rynku nieruchomości. Jest także właścicielem praw do konkursu Miss Universe i producentem telewizyjnego show "The Apprentice".

Do tej pory zamiar ubiegania się o nominację republikańską zgłosiło ponad 10 kandydatów. W poniedziałek swoją kandydaturę oficjalnie potwierdził były gubernator Florydy Jeb Bush, uważany za najpoważniejszego republikańskiego pretendenta do Białego Domu.

ycipk-1ke61u

Zobacz wideo - Kolejny z rodu Bushów walczy o prezydenturę USA

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ke61u

ycipk-1ke61u
ycipk-1ke61u