Trwa ładowanie...
d1u3cw6
Wybory prezydenta USA. Miliarder Donald Trump wystartuje w wyścigu o Biały Dom
x-news/TVN 24

Wybory prezydenta USA. Miliarder Donald Trump wystartuje w wyścigu o Biały Dom

Amerykański miliarder Donald Trump ogłosił zamiar startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Magnat rynku nieruchomości będzie się ubiegał o nominację Partii Republikańskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1u3cw6

- Przywrócimy naszemu krajowi jego wielkość - oświadczył w czasie zgromadzenia w Nowym Jorku, podczas którego formalnie ogłosił decyzję z budynku Trump Tower przy Piątej Alei.

Trump bezlitośnie krytykował amerykańskich przywódców, mówiąc, że są kontrolowani "przez lobby, darczyńców i grupy specjalnych interesów". - Nasi wrogowie stają się coraz silniejsi, a my jesteśmy coraz słabsi - przekonywał.

d1u3cw6

69-letni miliarder już w przeszłości rozważał ubieganie się o prezydenturę - w latach 1988, 2000, 2004 i 2012. W ostatnich wyborach udzielił wsparcia republikańskiemu kandydatowi Mittowi Romneyowi.

W sondażach biznesmen ma wiele negatywnych wskazań; ponad 50 proc. Amerykanów zadeklarowało, że nawet nie rozważyłoby głosowania na niego.

Trump zbudował fortunę na rynku nieruchomości. Jest także właścicielem praw do konkursu Miss Universe i producentem telewizyjnego show "The Apprentice".

Do tej pory zamiar ubiegania się o nominację republikańską zgłosiło ponad 10 kandydatów. W poniedziałek swoją kandydaturę oficjalnie potwierdził były gubernator Florydy Jeb Bush, uważany za najpoważniejszego republikańskiego pretendenta do Białego Domu.

d1u3cw6

Zobacz wideo - Kolejny z rodu Bushów walczy o prezydenturę USA

d1u3cw6

Podziel się opinią

Share
d1u3cw6
d1u3cw6
Więcej tematów