Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie. Głosowanie na "Darze Młodzieży"

Wybory prezydenckie trwają od rana. Komisje wyborcze zostały otwarte w różnych miejscach. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że powołano osiem komisji obwodowych na polskich statkach. Internauta wysłał nam zdjęcia z "Daru Młodzieży".

Share
Wybory prezydenckie. Głosowanie na "Darze Młodzieży"Źródło: dziejesie
d3q0so1

Od rana odbywają się wybory prezydenckie. Obwodowe komisje wyborcze znajdują się również na statkach. Zdjęcia z komisji na "Darze Młodzieży" dostaliśmy na platformę dziejesie.wp.pl.

Źródło: dziejesie.wp.pl

W sumie powołano komisje wyborcze na ośmiu polskich statkach. Wyborcy przebywający na polskich statkach morskich znajdujących się w podróży w dniu wyborów wpisywani są do spisu wyborców sporządzanego przez kapitana statku.

d3q0so1

Głosowanie w obwodach głosowania utworzonych na polskich statkach morskich oraz za granicą odbywa się między godziną 7 a 21 czasu miejscowego w każdym dniu głosowania. Jeżeli głosowanie miałoby być zakończone w dniu następnym po dniu głosowania w kraju, przeprowadza się je w dniu poprzedzającym.

Wybory 2020. Lokale wyborcze

28 czerwca lokale wyborcze będą czynne w godzinach 7-21. W wyjątkowych sytuacjach PKW może zarządzić wydłużenie ciszy wyborczej, a co za tym idzie - wydłużyć godziny otwarcia lokali wyborczych.

Swój lokal wyborczy można znaleźć w internecie. Wystarczy wejść na stronę PKW dostępną pod adresem wybory.gov.pl i przejść do zakładki "wyszukiwarka obwodów". Żeby znaleźć swój lokal wyborczy, wystarczy wpisać swój adres na górze strony lub ręcznie wybrać miejsce, w którym jesteś ujęty w spisie wyborców, klikając w odpowiednie miejsca na mapie lub w rubryki tabeli.

d3q0so1

Wybory 2020. Lista kandydatów na prezydenta

PKW zarejestrowała 11 komitetów wyborczych. Na liście kandydatów na prezydenta znaleźli się:
1. Robert Biedroń
2. Krzysztof Bosak
3. Andrzej Duda
4. Szymon Hołownia
5. Marek Jakubiak
6. Władysław Kosiniak-Kamysz
7. Mirosław Piotrowski
8. Paweł Tanajno
9. Rafał Trzaskowski
10. Waldemar Witkowski
11. Stanisław Żółtek

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3q0so1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q0so1
d3q0so1
Więcej tematów