Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Zaskakujące wyniki badania. Ten kandydat może pokonać Andrzeja Dudę w II turze

Z najnowszego badania opinii publicznej wynika, że żaden z kandydatów w wyborach prezydenckich nie ma szans na wygraną w I turze. Kto wygra w II turze? Odpowiedź na to pytanie może wielu zaskoczyć.

Share
Wybory prezydenckie 2020. Zaskakujące wyniki badania. Ten kandydat może pokonać Andrzeja Dudę w II turzeŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d435wgm

Według badania United Survey dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM wynika, że na wygraną w I turze nikt nie ma szans. Najwięcej głosów - 42 proc. - zgromadziłby urzędujący prezydent Andrzej Duda.

Na drugim miejscu znalazłaby się kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Zagłosowałoby na nią 22 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu uplasowałby się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Swój głos oddałoby na niego 10,4 proc. badanych.

Zobacz też: Andrzej Duda liderem sondaży. "Pamiętam, jak w 2015 r. szorował niemalże po dnie"

Kandydat Lewicy Robert Biedroń mógłby liczyć na 8,2 proc. głosów. Szymon Hołownia - kandydat niezależny - zdobyłby 7,4 proc. Krzysztof Bosak z Konfederacji może liczyć na poparcie nieco ponad 4 proc. badanych.

d435wgm

Wybory prezydenckie 2020: zaskoczenie w II turze

Zaskakująco prezentują się wyniki badania dotyczące II tury wyborów. Otóż, gdyby dostali się do niej urzędujący prezydent i kandydatka Koalicji Obywatelskiej, wygrałby Andrzej Duda. Zdobyłby 49,6 proc. głosów. Małgorzata Kidawa-Błońska zdobyłaby 41,6 proc. głosów.

Gdyby jednak do II tury dostał się Władysław Kosiniak-Kamysz, Duda przegrałby z nim starcie. Lider PSL mógłby bowiem liczyć na 45,9 proc. głosów - a obecny prezydent na 2 pkt. proc. głosów mniej.

Frekwencja w wyborach, jak wynika z deklaracji ankietowanych, wyniosłaby 56 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez United Survey 22 lutego metodą telefoniczną. Ankietowanych było tysiąc osób.

Źródło: rmf24.pl

d435wgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d435wgm
d435wgm
Więcej tematów