Trwa ładowanie...
d752noh

Wybory prezydenckie 2020. Zamieszanie z głosowaniem Kingi Dudy. Mamy komentarz

W mediach społecznościowych, a także w niektórych mediach tradycyjnych pojawiła się informacja, że Kinga Duda nie zagłosowała w wyborach prezydenckich. Poprosiliśmy o komentarz Kancelarię Prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Kinga Duda z rodzicami w komisji wyborczej
Wybory prezydenckie 2020. Kinga Duda z rodzicami w komisji wyborczej (East News)
d752noh

Jak relacjonowali świadkowie, Kinga Duda pojawiała się w komisji wyborczej w Krakowie wraz z rodzicami. Podeszła do stołu komisji wyborczej, pokazała dowód osobisty, ale odeszła bez karty do głosowania.

Taki scenariusz potwierdza Kancelaria Prezydenta. – Rzeczywiście było zamieszanie, ponieważ Kinga w pierwszej turze głosowała w Londynie i stamtąd miała zaświadczenie, które pokazała w Krakowie. Był w nim jednak numer paszportu, a Kinga miała ze sobą dowód osobisty. Dlatego musiała wrócić do domu po paszport – mówi nam Błażej Spychalski, rzecznik Kancelarii Prezydenta.

I dodaje, że Kinga Duda wróciła z paszportem, oddała głos, ale już bez obecności mediów. – Zagłosowała zgodnie z prawem – podkreśla Błażej Spychalski.

d752noh

Wybory prezydenckie 2020. Trwa cisza wyborcza

W niedzielę w całej Polsce trwa cisza wyborcza. Głosować można od 7:00 do 21:00. Po tej godzinie poznany pierwsze, sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. Ostateczne wyniki wyborów PKW ogłosi w poniedziałek wieczorem lub najpóźniej we wtorek rano.

Widzisz coś interesującego lub nietypowego podczas wyborów? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

d752noh

Podziel się opinią

Share
d752noh
d752noh
Więcej tematów