Trwa ładowanie...
ycipk-10du4t

Wybory prezydenckie 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz ruszył w Polskę. "Chcę być prezydentem wszystkich Polaków"

Deklaracja połączenia wszystkich Polaków padła w Gdyni. W ramach swojej kampanii wyborczej Władysław Kosinik-Kamysz odwiedził Pomorze. Nie zabrakło akcentów świątecznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił start w wyborach prezydenckich 2020
Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił start w wyborach prezydenckich 2020 (PAP, Fot: Adam Warżawa)
ycipk-10du4t

Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z wyborcami w Gdyni. Podczas konferencji na molo w Orłowie zapewnił, że najwięcej uwagi jako przyszły prezydent będzie miał dla tych, którzy potrzebują wsparcia.

- Dla tych wszystkich, którzy są dzisiaj może wykluczeni, dla tych wszystkich, którzy gdzieś w trakcie czy to transformacji, czy tego, co się dzieje w ostatnim czasie, zostali pozostawieni samym - powiedział kandydat na prezydenta.

ycipk-10du4t

Prezes PSL zapowiedział, że będzie się kierował zasadą "tyle wolności, ile można, i tyle wsparcia, ile trzeba". Przekonywał, że prezydent jest i powinien być strażnikiem konstytucji, prawa, zwyczajów, obyczajów. Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, prezydent Andrzeja Duda "tej roli niestety nie wypełnia".

Zobacz też: Duda krytykuje polskich sędziów. Kosiniak-Kamysz: to krzyk bezsilności

ycipk-10du4t

Politycy PSL-u oddali również cześć ofiarom Grudnia'70. Przed pomnikiem obok bramy Stoczni Gdańskiej złożyli wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

Szef PSL odwiedził w niedzielę także Elbląg. Tam atmosfera była już bardziej rodzinna i świąteczna niż nastawiona na polityczną konfrontację.

Władysław Koniak-Kamysz był na Jarmarku Świątecznym, gdzie rozdawał mieszkankom i mieszkańcom miasta upominki. "W gości nie przyjeżdża się z pustymi rękami. Wiadomo. Dla Elblążan mamy świąteczny miód prosto spod Dąbrowy Tarnowskiej" - napisał na Twitterze.

ycipk-10du4t

Kandydat w wyborach prezydenckich 2020 chętnie fotografował się ze swoimi wyborcami. Z najmłodszymi mieszkańcami zaś przygotowywał ozdoby świąteczne.

"Łączymy pokolenia w Elblągu. Dzięki Kochani za wspólne przygotowanie ozdób świątecznych. Zabieram swoje do domu i już wkrótce na choinkę" - relacjonował wyborczą niedzielę kandydat ludowców.

Przypomnijmy, że Władysław Kosiniak-Kamysz zmierzy się w wyborach prezydenckich 2020 z kandydatką PO Małgorzatą Kidawą-Błońską i Szymonem Hołownią.

ycipk-10du4t

Lewica swojego kandydata do Pałacu Prezydenckiego ma ogłosić w styczniu.

Urzędujący prezydent Andrzej Duda nie ogłosił jeszcze oficjalnie swojego startu i tego, że będzie ubiegał się z reelekcję.

Źródło: interia.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-10du4t

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-10du4t

ycipk-10du4t
ycipk-10du4t
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów