Trwa ładowanie...
d406m0g
Wybory prezydenckie 2020. Ostatni weekend kampanii. Wystąpienia kandydatów

Wybory prezydenckie 2020. Ostatni weekend kampanii. Wystąpienia kandydatów

Kampania wyborcza weszła w ostatnią fazę. Na sobotę kandydaci zaplanowali wystąpienia w całej Polsce. O 9:00 swoje oświadczenie wygłosił prezydent Andrzej Duda, a zaledwie godzinę później mieszkańców Olsztyna odwiedził kandydat KO Rafał Trzaskowski. W trasie byli również Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń. O godz. 17:00 Szymon Hołownia odwiedzi Białystok. Zaledwie 30 minut później swój wiec wyborczy planuje tam Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d406m0g

Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie za nieco ponad tydzień

Nadchodzące wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. W zdecydowanej większości gmin głosować będzie można zarówno w sposób tradycyjny - przy urnach wyborczych, jak i korespondencyjnie. W piątek Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę uwzględniającą rekomendacje wydane przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ws. głosowania wyłącznie kopertowego w dwóch gminach: Baranów (woj. wielkopolskie) i Marklowice (woj. śląskie).

d406m0g

Na konferencji prasowej szef PKW Sylwester Marciniak oświadczył, że uprawnionych do głosowania w Baranowie jest blisko 6 tys. osób, a w Marklowicach blisko 2 tys. mniej.

Do walki o urząd prezydenta RP staną: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d406m0g

Podziel się opinią

Share
d406m0g
d406m0g
Więcej tematów