Trwa ładowanie...
dvyz53h

Wybory prezydenckie 2020. Nowy szef Nowoczesnej o kandydacie partii

Nowy szef Nowoczesnej Adam Szłapka deklaruje, że celem jest zwycięstwo w najbliższych wyborach parlamentarnych. Polityk, który w niedzielę zastąpił Katarzynę Lubnauer, zdradził, jakie są jego poglądy ws. wieku emerytalnego czy aborcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy szef Nowoczesnej Adam Szłapka zabrał głos ws. udziału partii w wyborach prezydenckich 2020
Nowy szef Nowoczesnej Adam Szłapka zabrał głos ws. udziału partii w wyborach prezydenckich 2020 (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
dvyz53h

Adam Szłapka przekonywał, że jako poseł Nowoczesnej zagłosowałby za liberalizacją prawa do aborcji. Zadeklarował też, że jest za przywróceniem wieku emerytalnego do 67 lat dla wszystkich. Stoi to w sprzeczności z programem Koalicji Obywatelskiej, której częścią jest Nowoczesna.

- Myślę, że w najbliższym czasie czeka nas duża dyskusja na ten temat. Ludzie muszą wiedzieć, jakie będą konsekwencje utrzymania obecnego wieku emerytalnego - powiedział nowy przewodniczący partii na antenie RMF FM.

Wybory prezydenckie 2020. Nowy szef Nowoczesnej o kandydacie partii

Szef Nowoczesnej zabrał też głos ws. udziału w wyborach prezydenckich 2020. Szłapka nie sprecyzował, czy partia wystawi swojego kandydata. - Rozmawialiśmy o tym, żeby rozszerzyć formułę prawyborów o wspólne posiedzenie rad krajowych - powiedział polityk, zastrzegając, że to wstępne rozmowy. Sam, choć wkrótce skończy 35 lat i formalnie będzie mógł ubiegać się o prezydenturę, stwierdził, że "nie jest kandydatem, który mógłby wygrać te wybory".

dvyz53h

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka ostro o kandydaturze Jacka Jaśkowiaka

Szłapka podkreślił też, że największa odpowiedzialność za wybory prezydenckie spoczywa na największym ugrupowaniu koalicyjnym. Jego zdaniem kandydat KO ma szanse na zwycięstwo z Andrzejem Dudą w 2020 roku. - Mam nadzieję, że wybory parlamentarne odbędą się wcześniej niż w 2023 roku. Jako szef Nowoczesnej stawiam sobie cel, by te wybory wygrać - dodał Szłapka.

Nowy szef Nowoczesnej został też zapytany, który z jego byłych szefów jest dla niego wzorem przywódcy: Ryszard Petru czy Bronisław Komorowski? - Tadeusz Mazowiecki. Chciałbym, żeby jak najwięcej ludzi jego pokroju było w polityce - powiedział Szłapka.

Czytaj też: Adam Szłapka nowym przewodniczącym Nowoczesnej
Najnowszy sondaż prezydencki. Czarny koń w opozycji?

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvyz53h

Podziel się opinią

Share
dvyz53h
dvyz53h
Więcej tematów