Trwa ładowanie...
Andrzej Duda

Wybory prezydenckie 2020. Jest najnowszy sondaż. Zaskoczenie dla Andrzeja Dudy?

Wybory prezydenckie 2020 już w maju, tymczasem rośnie liczba niezadowolonych z działalności Andrzeja Dudy. Tak wynika z najnowszego sondażu.

Share
Wybory prezydenckie 2020. Jest najnowszy sondaż. Zaskoczenie dla Andrzeja Dudy?
Źródło: PAP
d19d6bo

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 6–16 lutego 2020 roku na liczącej 994 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. Z badania wynika, że notowania Andrzeja Dudy uległy pogorszeniu.

Obecnie pozytywnie o działaniach Dudy wypowiada się 57 proc. Tym samym odnotowano spadek o 3 punkty procentowe i 6 od grudnia. Z kolei 36 proc. jest niezadowolonych z prezydentury obecnej głowy państwa. Od stycznia to wzrost o 5 punktów procentowych, a od grudnia - o 7.

d19d6bo

7 proc. ankietowanych nie potrafiło ocenić pracy Dudy. Od stycznia to spadek o 2 punkty, a od grudnia o 4 punkty procentowe.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż

#

Jeśli chodzi o działania Sejmu, 35 proc. ankietowanych ocenia je pozytywnie (wzrost o punkt procentowy w porównaniu z styczniowym sondażem). Innego zdania jest 50 proc. badanych (wyniki bez zmian).

Inaczej rozkładają się głosy w przypadku Senatu. 38 proc. ocenia pracę senatorów pozytywnie - od stycznia to wzrost o 3 punkty procentowe. 39 proc. osób krytykuje działania Senatu. Tu z kolei odnotowano wzrost o 2 punkty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: dziennik.pl

d19d6bo

Podziel się opinią

Share
d19d6bo
d19d6bo
Więcej tematów