Trwa ładowanie...
elżbieta witek

Wybory prezydenckie 2020. Elżbieta Witek ma związane ręce

Wybory 2020 nie odbyły się 10 maja. Kiedy zagłosujemy? Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która ma ogłosić termin wyborów, dziś odpowiada: "nie wiem". Mówi o "bardzo cynicznej i niebezpiecznej grze nastawionej na destrukcję państwa i jego organów".

Share
Wybory prezydenckie 2020. Elżbieta Witek ma związane ręce
Źródło: PAP
d2lp9ic

Wybory prezydenckie 2020. - Dzisiaj nie można mówić o terminie. Ustawa, która reguluje proces wyborczy, jest w Senacie. Jak widzimy, nic się w Senacie nie dzieje, mimo zapowiedzi, że nie będzie obstrukcji - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek w radiowej Jedynce.

- Toczy się bardzo cyniczna - moim zdaniem - gra nastawiona na destrukcję państwa i jego organów. Bardzo niebezpieczna gra - podkreśliła. Mówiła o opozycji, która nie chce, by wybory odbyły się przed 6 sierpnia, a wtedy kończy się kadencja prezydenta Andrzeja Dudy. - Od 7 sierpnia - wbrew temu, co mówi opozycja, to są kłamstwa, manipulacje - nie mamy głowy państwa - dodała.

d2lp9ic

- Jesteśmy w sytuacji bardzo poważnej - dodała Witek. Zwróciła uwagę, że ma 14 dni od opublikowania w Dzienniku Ustaw uchwały PKW na ogłoszenie wyborów. Uchwała nie została jednak opublikowana.

Zobacz też: Trzaskowski zyskuje, Duda traci. Jest reakcja z PiS

Wybory 2020. Elżbieta Witek nie może porozumieć się z Tomaszem Grodzkim

Odrzucała propozycje opozycji. Jak zaznaczyła, nie zostanie wprowadzony stan klęski, bo "nie mamy z nim do czynienia". - Nawoływanie do tego, by Andrzej Duda zrzekł się fotela prezydenckiego, jest jeszcze większym absurdem. Wybory nie mogą odbyć się po 6 sierpnia, bo wtedy nie mamy głowy państwa - tłumaczyła Witek.

Ponownie zaapelowała do wyższej izby parlamentu. - Domagamy się, aby Senat zaczął się poważnie pochylać nad ustawą - podkreśliła.

Przypomnijmy, że Witek już we wtorek mówiła o tym, że marszałek Senatu ją oszukał. Tomasz Grodzki jej odpowiedział. - o jest kuriozum, to, co słyszę - zareagowała marszałek Sejmu.

Źródło: Polskie Radio

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lp9ic

Podziel się opinią

Share
d2lp9ic
d2lp9ic
Więcej tematów