Trwa ładowanie...
d2nz776

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda na ostatnim wiecu wyborczym. "Bierzemy sprawę w swoje ręce"

Ostatnie chwile kampanii wyborczej. Andrzej Duda przyjechał do Zamościa, gdzie spotkał się z wyborcami na ostatnim już wiecu. - Idźcie na wybory, dzwońcie do znajomych i rodziny. Mówcie, że trzeba głosować i pokazać, że bierzemy sprawę w swoje ręce - mówił prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda na ostatnim wiecu wyborczym. "Bierzemy sprawę w swoje ręce"
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda na ostatnim wiecu wyborczym. "Bierzemy sprawę w swoje ręce" (NurPhoto via Getty Images)
d2nz776

- Dziękuję, że jesteście tu w Zamościu. Kończymy tę długą, długą, długą kampanię. Chyba najdłuższą od 1989 roku. Dziękuję, że są ze mną tutaj ludzie pracy. Zawsze ich szanowałem, bo to oni są solą ziemi. To właśnie dla nich elita jest zobowiązana do służby - rozpoczął piątkowy wiec Andrzej Duda.

Ubiegający się o reelekcję prezydent wspomniał, że Lech Kaczyński "zostawił nam polityczny testament i wielokrotnie powtarzałem jego słowa". Jednocześnie podziękował wszystkim rodakom za obecność na spotkaniach.

- Podchodzą do mnie ludzie, mówią: wróciliśmy! Z drżeniem serca pytam: i co w porządku? W porządku - odpowiadają - mówił prezydent. - Dudabus mnie, przy drodze stoi kapliczka, chłopcy trzymają polskie flagi. Specjalnie przyszli, żeby nam pomachać. Dla takich scen warto było pracować 5 lat - podkreślał z dumą.

d2nz776

Przypomniał jednocześnie, aby wyborcy nie słuchali kłamców. - Oni mówili, że jak zagłosowano w I turze na Andrzeja Dudę, to nie trzeba głosować. Trzeba, trzeba iść i głosować. Żeby Polska dalej przez kolejne 5 lat się rozwijała - zaznaczył.

Andrzej Duda w Zamościu:bierzemy sprawę w swoje ręce

- Idźcie na wybory, dzwońcie do znajomych i rodziny. Mówcie że trzeba głosować i pokazać, że bierzemy sprawę w swoje ręce. To prawdziwie demokratyczne państwo, dziękuję że chodzicie na wybory, ale nadal namawiajcie innych. Głosujcie na mnie - nawoływał.

Andrzej Duda zaznaczył, że gospodarka otworzyła się na Polaków. "Polacy mogą wreszcie uczestniczyć w ruchu bezwizowym USA", a pory nie było takiej możliwości" dodał. - Dobrze współpracowaliśmy i pracujemy podczas pandemii koronawirusa. Mamy świetne wyniki gospodarcze na tle Europy i chcemy to kontynuować. Najważniejsza jest teraz współpraca, aby realizować polskie sprawy. Nie rozbijanie, blokowanie, obalanie rządu - podkreślił reelekcję prezydent wspierany przez PiS.

d2nz776

- Jeśli ktoś z państwa rodziny, znajomych nie wie na kogo oddać głos to zadajcie jedno pytanie. Kiedy żyło się godniej w Polsce? W latach 2007-2015 kiedy rządziła Platforma przed wyborem Andrzeja Dudy? Czy dopiero po 2015 roku, kiedy wprowadzono programy społeczne, zaczęto dbać obywatela? - spuentował.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nz776

Podziel się opinią

Share

d2nz776

d2nz776
Więcej tematów