Trwa ładowanie...
d2nfmjc

Wybory parlamentarne: okręgi, listy, kandydaci do sejmu - Wałbrzych

Okręg wyborczy nr 2 zlokalizowany jest w województwie dolnośląskim i ma swoją siedzibę w Wałbrzychu. Jego obszar obejmuje jedno miasto na prawach powiatu – Wałbrzych – i wszystkie miejscowości znajdujące się w powiatach: dzierżoniowskim, kłodzkim, świdnickim, wałbrzyskim oraz ząbkowickim.

Share
d2nfmjc

Kandydaci z tego okręgu walczą o 8 mandatów poselskich. W wyborach parlamentarnych 2015 z okręgu nr 2 startuje 135 zarejestrowanych kandydatów.

W poprzednich wyborach do Sejmu trzykrotnie w tym okręgu wygrywał Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej (2005 ,2007, 2011). Jeden raz – w roku 2001 – tryumf odniósł Komitet SLD-Unia Pracy.

Kandydaci do Sejmu z okręgu wyborczego nr 2:

Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1. Michał Dworczyk
  2. Anna Zalewska
  3. Wojciech Murdzek
  4. Maciej Badora
  5. Joanna Wilewska
  6. Krzysztof Bielawski
  7. Danuta Woźniak-Łągiewka
  8. Jarosław Kresa
  9. Marek Tarnacki
  10. Wiesław Natanek
  11. Beata Maliszewska
  12. Włodzimierz Paluch
  13. Mirosław Pogoda
  14. Hanna Mikus
  15. Beata Mucha
  16. Marcin Kożuchowski

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

  1. Tomasz Siemoniak
  2. Izabela Mrzygłocka
  3. Tomasz Smolarz
  4. Robert Jagła
  5. Monika Wielichowska
  6. Agnieszka Kołacz-Leszczyńska
  7. Mariusz Szpilarewicz
  8. Zbigniew Szczygieł
  9. Teresa Świło
  10. Andrzej Lipiński
  11. Krystian Ulbin
  12. Dorota Sierka
  13. Jadwiga Wróblewska
  14. Aneta Krzowska
  15. Zbigniew Piotrowicz
  16. Julian Golak

Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem

  1. Anna Starbowska
  2. Adrian Hyrsz
  3. Ewa Tarczewska
  4. Krzysztof Kowalczyk
  5. Marta Paprota
  6. Dawid Białek 7. Kamila Mocyk
  7. Paweł Laskoś-Grabowski
  8. Jadwiga Szeligowska
  9. Daniel Tokar
  10. Renata Chuć

Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN

  1. Beata Żołnieruk
  2. Jacek Hecht
  3. Maciej Uglis
  4. Damian Danielak
  5. Monika Fronczak
  6. Jarosław Wielowski
  7. Magdalena Pilarska-Osiecka
  8. Katarzyna Pilarz-Nicińska
  9. Tomasz Susłowski
  10. Anna Prześlica Martynowska
  11. Wioletta Bartosik
  12. Kamil Dziewoński
  13. Maria Łambucka
  14. Danuta Leheńska-Das
  15. Tomasz Ciombor
  16. Jan Pokrywka

Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. Stanisław Longawa
  2. Staisław Janor
  3. Piotr Drozd
  4. Bernadetta Szczypka
  5. Sławomir Karwowski
  6. Maria Karkowska
  7. Dorota Skibska
  8. Danuta Sitnik
  9. Łukasz Mikołajczyk
  10. Przemysław Wołyniak
  11. Katarzyna Tylkowska
  12. Anna Zieleń
  13. Marek Detyna
  14. Piotr Kusiak
  15. Ewelina Ptak
  16. Paweł Gancarz

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

  1. Marek Dyduch
  2. Agata Nowacka
  3. Ryszard Dźwiniel
  4. Rafał Fasuga
  5. Agnieszka Węglarz-Jakubowska
  6. Ewa Piątek
  7. Anna Jabłońska
  8. Krystian Werecki
  9. Zbigniew Skowroński
  10. Irena Węgrzyn
  11. Mariusz Rusinek
  12. Radosław Białkowski
  13. Jolanta Słabicka
  14. Kazimierz Wielogórski
  15. Wieńczysław Kłos
  16. Adam Łącki

Lista nr 7: Komitet Wyboczy Wyborców „Kukiz’15”

  1. Ireneusz Zyska
  2. Ernest Nosko
  3. Dariusz Gustab
  4. Tomasz Lingo
  5. Barbara Szałko
  6. Jerzy Kowalczyk
  7. Andrzej Węgrzyn
  8. Jerzy Piotrowski
  9. Anna Grób
  10. Ryszard Barański
  11. Beata Miedziak
  12. Zdzisława Beer-Barlik
  13. Katarzyna Michalska
  14. Iwona Wudarska
  15. Joanna Piec
  16. Krzysztof Lewandowski
d2nfmjc

Lista nr 8: Komitet Wyborczy [Nowoczesna](https://wiadomosci.wp.pl/nowoczesna-6032709991109761c) Ryszarda Petru

  1. Jacek Iwancz
  2. Marcin Łożyński
  3. Rafał palonek
  4. Magdalena Wasielewska
  5. Lech Bokszczanin
  6. Małgorzata Kułakowska
  7. Damian Winnik
  8. Lucyna Łękawa
  9. Marek Kubala
  10. Krzysztof Ziomko
  11. Monika Jurczak
  12. Kamila Twardowska
  13. Ryszard Ora
  14. Elżbieta Brzęczek
  15. Tomasz Łojewski
  16. Dariusz Góralewicz

Lista nr 9: Komitet Wyborczy Wyborców JOW Bezpartyjni

  1. Patryk Wild
  2. Paweł Ozga
  3. Mariusz Gryś
  4. Dorota Sozańska
  5. Ewa Ozimek
  6. Iwona Stach-Janyst
  7. Danuta Pełka
  8. Robert Wąs
  9. Edmund Frączak
  10. Małgorzata Jasiak-Gazda
  11. Katarzyna Kocik
  12. Zygmunt Worsa
d2nfmjc

Podziel się opinią

Share
d2nfmjc
d2nfmjc
Więcej tematów