Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. W czołówce nowa formacja polityczna

Najnowszy sondaż pokazuje, że wybory parlamentarne mogą wiele zmienić na polskiej scenie politycznej. Te wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość, jednak w pierwszej trójce znalazłaby się także nowa formacja polityczna. Zabrakłoby też kilku dobrze znanych partii.

Share
Wybory parlamentarne. Najnowszy sondaż i wiele zmian na polskiej scenie politycznej
Wybory parlamentarne. Najnowszy sondaż i wiele zmian na polskiej scenie politycznejŹródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d1r25mh

Najnowszy sondaż parlamentarny został przeprowadzony dla RMF FM i "DGP" przez pracownię United Surveys w dniu 21 sierpnia na próbie 1100 osób, które posiadają czynne prawo wyborcze. Badanie zrealizowano metodą CATI (telefoniczne wywiady wspomagane komputerowo).

Najnowszy sondaż. PiS bez większości w Sejmie

W najnowszym sondażu United Surveys znalazły się nowe ugrupowania, które mogłyby wystartować w wyborach parlamentarnych: Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Nowa Solidarność Rafała Trzaskowskiego.

d1r25mh

Gdyby wybory parlamentarne odbyłyby się w tę niedzielę, do urn poszłoby 52,1 proc. ankietowanych. Według badania te wybrałoby Prawo i Sprawiedliwość, na które swój głos oddałoby 41,3 proc. respondentów.

Najnowszy sondaż IBRIS dla WP. Prof. Renata Mieńkowska-Norkiene: opozycja się pogubiła

Wybory parlamentarne. Najnowszy sondaż. Nowe ruchy z mocnym poparciem

Jak czytamy w najnowszym sondażu United Surveys, drugie miejsce w wyborach parlamentarnych przypadłoby Koalicji Obywatelskiej. Największe ugrupowanie opozycyjne, na które obecnie składa się Platforma Obywatelska, .Nowoczesna, Inicjatywa Polska oraz Zieloni, mogłoby liczyć na 22,5 proc. głosów badanych.

Na ostatnim miejscu na podium znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni. Według badania przeprowadzonego dla RMF FM i "DGP" nowy ruch społeczny byłego kandydata na prezydenta w wyborach parlamentarnych otrzymałby 7,1 proc głosów ankietowanych.

d1r25mh

Jak wynika z najnowszego sondażu, wybory parlamentarne okazałyby się szczęśliwe także dla Nowej Solidarności Rafała Trzaskowskiego i Konfederacji. To pierwsze ugrupowanie, według sondażu parlamentarnego United Surveys, mogłoby liczyć na 6,8 proc. głosów. Z kolei swój głos na Konfederację oddałoby 6,7 proc. ankietowanych.

Najnowszy sondaż. Stare partie poza Sejmem

Poza Sejmem po raz pierwszy znalazłoby się PSL, które obecnie wchodzi w skład Koalicji Polskiej wraz z Kukiz'15. Te dwa ugrupowania łącznie mogłyby liczyć na zaledwie 2,4 proc. głosów.

Według najnowszego sondażu wybory parlamentarne przegrałaby też Lewica. Ta byłaby jednak w niewiele lepszej sytuacji niż Koalicja Polska. Oddanie swojego głosu na to ugrupowanie zadeklarowało 3,2 proc. ankietowanych.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tę niedzielę, aż 10,1 proc. wyborów nie wiedziałoby, na kogo odda swój głos.

d1r25mh

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1r25mh

Podziel się opinią

Share
d1r25mh
d1r25mh
Więcej tematów