Trwa ładowanie...
d4hvvm4
d4hvvm4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wybory parlamentarne i prezydenckie w Nigerii zostały przełożone

Ze względów bezpieczeństwa zaplanowane na 14 lutego wybory prezydenckie i parlamentarne w Nigerii zostały przełożone na 28 marca - poinformowała w Abudży państwowa komisja wyborcza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4hvvm4

Komisja oświadczyła, że obecnie wojsko i policja nie są w stanie zapewnić pełnego bezpieczeństwa - zwłaszcza w północnej części kraju, gdzie mnożą się ataki islamistów z ugrupowania Boko Haram.

Z tego też powodu zaplanowane na 28 lutego wybory gubernatorów i lokalne przełożono na 11 kwietnia.

Od 2009 roku Boko Haram prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe z obowiązującym prawem szariatu.

W atakach i zamachach islamistów zginęło już ponad 13 tysięcy ludzi.

d4hvvm4

Podziel się opinią

Share

d4hvvm4

d4hvvm4
Więcej tematów