Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Zasady debaty w TVN24

Na pięć dni przed wyborami parlamentarnymi 2019 w TVN24 odbędzie się kolejna debata kandydatów. Wylosowano nawet kolejność wychodzenia ze studia. Sztab PiS na ostatniej prostej zdecydował się zastąpienie Jacka Sasina Marcinem Horałą.

Wybory parlamentarne 2019. Zasady debaty w TVN24Źródło: East News, fot: Rafał Oleksiewicz/REPORTER
dewov94
dewov94

Debata rozpocznie się o godzinie 19:25, potrwa 90 minut i będzie można ją oglądać również na stronie głównej Wirtualnej Polski. Prowadzącymi będą Monika Olejnik i Grzegorz Kajdanowicz z TVN24.

Przed wyborami parlamentarnymi 2019 w szranki staną Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska), Adrian Zandberg (Lewica), Władysław Kosiniak-Kamysz (Koalicja Polska), Krzysztof Bosak (Konfederacja). Do późnych godzin popołudniowych wiadomo było, że przedstawicielem PiS będzie Jacek Sasin, ale w sztabie partii pojawiły się wątpliwości.

Wybory parlamentarne 2019. PiS rozważa wycofanie się z debaty w TVN24

- Trwają jeszcze dyskusje, czy będziemy brać udział w tej debacie - powiedział na briefingu prasowym wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Jego zdaniem formuła debaty przypomina zabawę w piniatę, czyli okładanie kijem kukłę przedstawiającą zwierzę.

dewov94

- W roli tej piniaty ma wystąpić PiS, co jest dla nas dość problematyczne - przekonywał. Fogiel dodał, że nazwisko przedstawiciela partii rządzącej zostanie potwierdzone, kiedy sztab zdecyduje się na udział w debacie. Godzinę przed rozpoczęciem okazało się, że PiS reprezentował będzie Marcin Horała.

Wybory parlamentarne 2019. Zasady debaty w TVN24

Inaczej niż w ostatnich debatach, przy każdym pytaniu uczestnicy będą mogli skorzystać z 30-sekundowej riposty, po zakończeniu odpowiedzi przez innego mówcę. To prawdopodobnie tego punktu obawiają się sztabowcy PiS.

W dotychczasowej historii debat nie zdarzyło się też, żeby komitety losowały... kolejność wychodzenia z budynku po zakończeniu dyskusji. Ci, którzy opuszczą studio jako pierwsi, będą mogli narzucić własną narrację i ocenę tego, kto wygrał wyborcze starcie. Jako pierwszy z budynku wyjdzie lider PSL, a następnie politycy KO, Lewicy, Konfederacji i PiS

Debata w TVN24 zostanie podzielona na cztery części tematyczne: zdrowie, polityka socjalna i gospodarka, klimat i ekologia oraz praworządność. W każdym segmencie politycy odpowiedzą na dwa pytania, których treści nie są im znane przed debatą. Na każdą z odpowiedzi przysługiwać będzie minuta.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dewov94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dewov94
Więcej tematów