Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Władysław Kosiniak-Kamysz: Ręce precz od polskich przedsiębiorców!

- Nie ma przedsiębiorczości bez wolności. Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców to jeden z naszych najważniejszych punktów programowych. I dość tej ciągłej biegunki legislacyjnej, która staje się udziałem przedsiębiorców - powiedział Władysław-Kosiniak Kamysz na konwencji PSL w Radomiu.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Władysław Kosiniak-Kamysz: Ręce precz od polskich przedsiębiorców!Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d2335gc

Na tydzień przed wyborami PSL zorganizowało mazowiecką konwencję w Radomiu. Wystąpił na niej Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider PSL stwierdził na początku, że jego partia w tych wyborach "podjęła się trudnego zadania".

- Poszliśmy w tych wyborach pod prąd, do góry. Nic nie jest przesądzone w tych wyborach. Wszystko zależy od Polaków - podkreślił. Kosiniak-Kamysz dodał, że to dla Polaków PSL "zbudował szerszą formułę" w tych wyborach, bo "Koalicja Polska chce łączyć, nie dzielić".

- Będziemy zawsze bronić polskiej wsi. Stąd się wywodzimy i zawsze będziemy o tym pamiętać. Ludowy jednak znaczy powszechny, dla wszystkich. Jesteśmy partią ogólnonarodową - zaznaczył lider PSL. Dodał, że na sali jest syn nieżyjącego Władysława Bartoszewskiego.

d2335gc

- Jest z nami Władysław Teofil Bartoszewski. Dziś przesłanie jego ojca "Warto być przyzwoitym” wybrzmiewa szczególnie mocno. Będziemy wierni tym słowom - podkreślił szef ludowców.

"Ciężka biegunka legislacyjna"

Władysław Kosiniak-Kamysz skrytykował także partię rządzącą. - Ciężka choroba nienawiści zatruwa serca i umysły Polaków. Winni nie są Polacy, ale ci którzy mają władzę w swoich rękach. Ci, którzy sączą nienawiść ze swojej telewizji - zaznaczył. Dodał, że w razie wygranej "głupie ustawy PSL wywali do kosza", ale "zburzonych relacji nie naprawi się żadną ustawą".

Lider ludowców powiedział, że Polsce potrzeba "trochę normalności, spokoju i uspokojenia emocji". - Dziś wielu przebiera się w pokojowe szaty. Nie są w tym jednak wiarygodni. Czy można zaufać środowisku, które chce być gołąbkiem pokoju, a mówi o innych jako "zdradzieckich mordach”? - zapytał.

Kosiniak-Kamysz podziękował przedsiębiorcom za ich ciężką pracę.

d2335gc

- Nie ma przedsiębiorczości bez wolności. Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców to jeden z naszych najważniejszych punktów programowych. I dość tej ciągłej biegunki legislacyjnej, która staje się udziałem przedsiębiorców - stwierdził szef PSL. - Ręce precz od polskich przedsiębiorców! - dodał.

Lider ludowców podkreślił też zasługi swojej partii w drodze Polski do Unii Europejskiej.

- Do Unii Europejskiej nie wprowadził nas Mateusz Morawiecki, choć mienił się zbawcą, który negocjował warunki z Unią. Zrobił to syn ziemi mazowieckiej Jarosław Kalinowski - podkreślił Kosiniak-Kamysz. Dodał, że to to PSL udało się wynegocjować najwyższy dotąd budżet dla rolnictwa w 2013 r. - 32 mld euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2335gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2335gc
Więcej tematów