Trwa ładowanie...
d30zun4

Wybory parlamentarne 2019. Władysław Kosiniak-Kamysz o sojuszu z Kukizem

Paweł Kukiz i ludzie z jego ugrupowania znajdą się na listach PSL na wybory parlamentarne 2019. Szef Ludowców zdradził szczegóły rozmów z liderem Kukiz'15 i przedstawił ich wspólny pomysł na to, jak przyciągnąć wyborców i zmienić Polskę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz i Władysław Kosiniak-Kamysz ruszają ze wspólnym projektem politycznym
Paweł Kukiz i Władysław Kosiniak-Kamysz ruszają ze wspólnym projektem politycznym (East News, Fot: Stefan Maszewski,Reporter)
d30zun4

Wybory parlamentarne 2019 będą testem dla Kukiz'15 i PSL. Liderzy obu ugrupowań zdecydowali się na ścisłą współpracę. - Teraz wystąpimy na wspólnej scenie - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, nawiązując do muzycznej przeszłości Pawła Kukiza.

Lider PSL zdradził też, którą piosenkę nowego politycznego partnera najbardziej lubi. - Tutaj jest jak jest - przyznał Kosiniak-Kamysz i zaznaczył, że choć to dość smutny utwór, to wspólnie z jego autorem ma teraz szansę zmienić kraj na lepsze.

Wybory parlamentarne 2019. Władysław Kosiniak-Kamysz o sojuszu z Kukizem

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że z Kukizem rozmawiał przez wiele godzin, głównie o programie, a nie o nazwiskach na listach. - Wywodzimy się z różnych środowisk, ale teraz nasze programy się uzupełniają - powiedział lider PSL. Jak dodał, pełne listy ogłoszą wspólnie na konwencji programowej 17 sierpnia. Wirtualnej Polsce udało się ustalić, którzy politycy z Ruchu Kukiza dostaną "jedynki".

d30zun4

Zobacz też: "Kompromitacja Pawła Kukiza". Publicyści wieszczą koniec jego kariery

Po co głosować na PSL i ludzi Kukiza? Kosiniak-Kamysz przekonuje, że to najlepsza alternatywa, by uniknąć wojny PiS-antyPiS. - Odbudowujemy wspólnotę w Polsce, ludzie się nienawidzą nawet w rodzinach - powiedział.

Dymisja Marka Kuchcińskiego. Kto nowym marszałkiem?

W programie PSL znalazły się też postulaty Kukiza: m. in. mieszana ordynacja wyborcza i głosowanie przez internet. - W ordynacji mieszanej są mniejsze okręgi, które działają na naszą korzyść. I przede wszystkim na korzyść obywateli - powiedział lider PSL. Wyborcy obu partii chłodno zareagowali na ten sojusz. - Najpierw się z ciebie śmieją, później z tobą walczą. A potem wygrywasz - skomentował Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL odniósł się też do spekulacji dotyczących nowego marszałka Sejmu. W piątek ze stanowiska ma zrezygnować Marek Kuchciński. Lider PSL nie wykluczył poparcia dla kandydatury Małgorzaty Wasserman, za to nie jest przychylny wicemarszałkowi Ryszardowi Terleckiemu. - Sposób prowadzenia przez niego obrad i traktowania opozycji jest skandaliczny - ocenił.

Czytaj też: Paweł Kukiz zdradza: "Nie wchodzę do PSL. Korzystam z ich list"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30zun4

Podziel się opinią

Share
d30zun4
d30zun4
Więcej tematów