Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Wanda Traczyk-Stawska: wolność może być zagrożona

- Jestem bardzo zmartwiona i bardzo cierpię, ponieważ widzę podział społeczeństwa - powiedziała Wanda Traczyk-Stawska. Weteranka powstania warszawskiego namawia Polaków do wzięcia udziału w wyborach 2019, bo "wolność nie jest dana raz na zawsze".

Share
Wybory parlamentarne 2019. Wanda Traczyk-Stawska: wolność może być zagrożona
Źródło: East News, fot: Mateusz Jagielski
d1ar06l

Wybory 2019. Wanda Traczyk-Stawska zapytana w Radiu Zet o to, czy zamierza głosować, odpowiedziała: "oczywiście". - Najważniejsze jest, żeby Polacy sobie uświadomili, że są obywatelami tego kraju i że wolność nie jest dana raz na zawsze - podkreśliła weteranka powstania warszawskiego.

W jaki sposób nasza wolność może być zagrożona? - Sąsiad nasz, który się zbroi od tylu lat, nie zmarnuje pieniędzy. Związek Radziecki były, a obecnie Rosja. Wszędzie miesza. U nas też - wyjaśniła.

Traczyk-Stawska zwróciła się do Polaków, by "stanęli do wyborów, a przedtem pomyśleli, że mają wybrać ludzi, którzy są uczciwi, mądrzy, i którzy potrafią łączyć, a nie dzielić naród". - Myślę, że to jest bardzo ważne głosowanie, podobne jak to 4 czerwca, i że instynkt samozachowawczy narodu, który jest bardzo mocny w Polakach, przypomni im o tym, że mają iść do głosowania, bo inaczej nie zmieni się to, co jest, a to nie jest dla wszystkich jednakowo korzystne - tłumaczyła.

Sondaże przedwyborcze. Kierwiński i Czarnecki reagują

Wybory parlamentarne 2019. "Bez opozycji nigdy nie ma dobrego rządu"

Poproszona o ocenę rządów PiS-u, przyznała, że jest "bardzo zmartwiona sytuacją nauczycieli, bo wie, że taka jest przyszłość narodu, jakie młodzieży chowanie". To nie wszystko.

d1ar06l

- Jestem bardzo zmartwiona i bardzo cierpię, ponieważ widzę podział społeczeństwa, który dla mnie jest tym bardziej przykry, że jesteśmy dla siebie nawzajem nieżyczliwi, że dochodzi do takich sytuacji, kiedy nienawiść do drugiego człowieka za to, że inaczej wygląda, że inaczej myśli, że ma inne potrzeby, zainteresowania, powoduje agresję - dodała.

Zaznaczyła też, że "bez opozycji nigdy nie ma dobrego rządu". - Bo demokracja polega na tym, żeby był ten rząd, który rządzi, ale też ta opozycja, która krytykuje, bo bez krytyki nie ma poprawy - mówiła.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ar06l

Podziel się opinią

Share
d1ar06l
d1ar06l
Więcej tematów