Trwa ładowanie...
d4i0tkg

Wybory parlamentarne 2019. Rośnie sympatia do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Niemal 40 proc. badanych ma pozytywne zdanie o kandydatce Koalicji Obywatelskiej na premiera - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie KO. Większość respondentów uznaje wicemarszałek Sejmu za osobę bezkonfliktową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką na premiera KO
Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką na premiera KO (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d4i0tkg

Grzegorz Schetyna 3 września ogłosił, że Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera i nową twarzą kampanii wyborczej. Jej hasłem wyborczym jest m.in. "Współpraca, a nie kłótnie".

Bardzo dobre i raczej dobre zdanie na temat Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ma 38 proc. uczestników sondażu przeprowadzonego przez Kantar na zlecenie KO. To wzrost o 6 punktów proc. w stosunku do badania z początku września - podaje onet.pl.

Aż 51 proc. badanych zgadza się ze stwierdzeniem, że Kidawa-Błońska jest "bezkonfliktowa" i "ważne jest dla niej łączenie, a nie dzielenie ludzi". Przeciwnie uważa 28 proc.

Wybory parlamentarne i ich główny temat

Obywatele, którzy nie pójdą na wybory, pomogą wygrać PiS - tak uważa aż 59 proc. respondentów. Przeciwnego zdania jest 33 proc. Z kolei 65 proc. ankietowanych zgadza się, że głównym tematem tych wyborów jest droga, jaką Polska wybierze - współpracy i zrozumienia lub nienawiści i konfliktu. Nie zgadza się z tym 20 proc.

d4i0tkg

Zdaniem 64 proc. w najbliższych wyborach parlamentarnych chodzi o to, czy Jarosław Kaczyński uzyska pełną i niekontrolowaną władzę w kraju czy też nie. 28 proc. badanych twierdzi, że nie.

Sondaż przeprowadzono w dniach 17-18 września na próbie 1000 osób.

Źródło: onet.pl

d4i0tkg

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4i0tkg

Podziel się opinią

Share

d4i0tkg

d4i0tkg
Więcej tematów