Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. PiS ma plan, jak pokonać PO w Warszawie

Samorządowcy i naukowcy na listach - to jeden z pomysłów PiS na wybory parlamentarne 2019 w stolicy. Warszawa to jeden z tradycyjnych bastionów PO, w którym partia rządząca nie ma obecnie senatora.

Share
Wybory parlamentarne 2019. PiS ma plan, jak pokonać PO w Warszawie
Źródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
d1fdm75

Wybory parlamentarne 2019 mają murowanego faworyta, ale w Warszawie sytuacja wygląda zgoła inaczej. Tu musiałby zdarzyć się cud, by PiS choć zbliżył się do PO. Elementem strategii na pokonanie rywala w stolicy jest zaproszenie przez partię rządzącą samorządowców i znanych lekarzy na listy - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

- Ogólnie idea dotycząca nazwisk senackich jest taka, że tam, gdzie nie mamy własnych senatorów, pokazujemy właśnie samorządowców lub naukowców - wskazuje rozmówca dziennika z PiS. Partia chce pokazać, że samorządowcy będą realnym wzmocnieniem list, w przeciwieństwie do PO, która "tylko deklaruje (...) ale później nic z tych deklaracji nie wychodzi.

Wybory parlamentarne 2019. Oni mają pomóc PiS pokonać PO w Warszawie

Kandydatem do Senatu z okręgu obejmującego Mokotów, Wilanów, Ursynów ma być obecny warszawski radny PiS i wykładowca akademicki Błażej Poboży. Startować ma też Cezary Jurkiewicz - wieloletni rady PiS i szef klubu w Radzie Miasta, ostatnio członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Zobacz też: Roman Giertych kandydatem na wybory parlamentarne 2019? Robert Biedroń komentuje w programie "Tłit"

Na ogłoszenie pełnych list PiS czeka na ogłoszenie przez prezydenta terminu wyborów. Andrzej Duda mówił w piątkowej rozmowie w Polsat News, że będzie to 13 października. Za plecami Jarosława Kaczyńskiego na liście do Sejmu ma znaleźć się Mariusz Kamiński. Na kolejnych miejscach są wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, poseł Jarosław Krajewski, a także Sebastian Kaleta, Zbigniew Gryglas i radni z klubu PiS.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fdm75

Podziel się opinią

Share
d1fdm75
d1fdm75
Więcej tematów