Trwa ładowanie...
d2i8ozw

Wybory parlamentarne 2019. Krzysztof Gawkowski: wierzę, iż powstanie jeden klub Lewicy

- Wierzę, iż powstanie jeden klub Lewicy. Będziemy namawiali, żeby Adrian Zandberg i ludzie z Razem byli z nami - mówił w porannej rozmowie w RMF FM Krzysztof Gawkowski. Sekretarz generalny Wiosny zapowiedział, że Lewica wystawi swojego kandydata na prezydenta, jednak taki jeszcze nie został ustalony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Gawkowski na konferencji prasowej Wiosny
Krzysztof Gawkowski na konferencji prasowej Wiosny (East News, Fot: Grzegorz Banaszak)
d2i8ozw

Krzysztof Gawkowski przypomniał, że jest też opcja, by koło Razem było "kołem stowarzyszonym". - Są możliwości, które daje regulamin Sejmu i na pewno sobie poradzimy - zapewnił.

Kto kandydatem na prezydenta?

Gawkowski pytany o kandydata na prezydenta, wymienił kilka nazwisk. - I Biedroń, i Zandberg i wiele innych osób mogłoby reprezentować Lewicę w wyborach prezydenckich. Jest też wiele parlamentarzystek, m.in. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Gabriela Morawska-Stanecka - wyliczał.

d2i8ozw

A co z kandydatem Lewicy na wicemarszałka Sejmu? - Myślę, że to powinna być osoba z dużym doświadczeniem. Mógłby nim być Włodzimierz Czarzasty - powiedział Gawkowski. Przyznał, że choć w przeszłości były między nimi konflikty, to potrafi powiedzieć: "Włodek, jesteś lepszy".

Leszek Miller o politycznej przyszłości Jarosława Kaczyńskiego

Wiosna Roberta Biedronia i SLD jedną partią?

Polityk był pytany, czy możliwe jest połączenie Wiosny Roberta Biedronia i SLD w jedną partię jeszcze jesienią? - Nie wierzę, że to jest możliwe tak szybko. Ale uważam, że to jest w ogóle możliwe - przyznał Gawkowski.

d2i8ozw

Dodał, że zależy to od jednej kwestii. Jakiej? - Czy uda się złożyć wspólny klub w parlamencie. I to jest pierwszy element. Jeżeli ten element zostanie poukładany, to jest szansa, że to się odbędzie - zaznaczył sekretarz generalny Wiosny.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i8ozw

Podziel się opinią

Share

d2i8ozw

d2i8ozw
Więcej tematów