Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński atakuje elity III RP

Na konwencji wyborczej prezes PiS opowiadał o osiągnięciach rządu Zjednoczonej Prawicy. Podczas wystąpienia wiele czasu poświęcił polityce historycznej. - Od prawie 300 lat byliśmy przedmiotem akcji defamacyjnej ze strony sąsiednich mocarstw - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński atakuje elity III RPŹródło: Facebook.com, fot: Prawo i Sprawiedliwość
d23y2s5
d23y2s5

- Patrząc na ostatnie dziesięciolecia – chodziło o odebranie nam racji: pierwsi walczyliśmy z hitleryzmem na niemal wszystkich frontach. Chciano nas przedstawić jako współpracowników Hitlera, szczególnie przy Holokauście. Ta narracja trwała, także w czasie rządów poprzedników. Z przykrością muszę stwierdzić, że dołączyli do tego przedstawiciele polskich, oczywiście w duży cudzysłowie, przedstawiciele polskich elit - kontynuował Kaczyński.

Według prezesa PiS "były książki, filmy oraz akcje", które miały się wpisywać w "oszczerczą narrację" - Takim filmem był chociażby film "Pokłosie". On przenosił sprawy przeszłości w teraźniejszość - mówił Kaczyński. - Te elity już nie pracują dla innych. A jeśli to robią, to są napiętnowani - dodał prezes.

Wybory parlamentarne 2019. "Zrobiliśmy więcej, niż zapowiedzieliśmy"

Prezes PiS prezentował także osiągnięcia 4-letnich rządów jego formacji. Podczas wystąpienia nie obyło się do odniesień do poprzednich rządów koalicji PO-PSL. - Polska bieda miała twarz polskiego dziecka, szczególnie wiejskiego. Nie było polityki gospodarczej - przyznał prezes PiS.

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

- Cała polityka była oparta na zasadzie "dużego Misia". Państwo wiedzą o kim mówię - o Donaldzie Tusku - stwierdził w pewnym momencie Jarosław Kaczyński. Widzowie siedzący na sali w Sosnowcu przyjęli twierdzenie prezesa salwą śmiechu i oklasków. Prezes PiS zarzucił byłemu premierowi uległość w stosunku Rosji i Niemiec.

d23y2s5

- Zrobiliśmy więcej, niż zapowiedzieliśmy. Zdobyliśmy niezwykłą wartość jaką jest wiarygodność - ocenił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS po raz kolejny powtórzył obietnicę dot. rozwoju gospodarki. - Mamy odważny plan zmierzający do tego, żeby Polska najpierw osiągnęła przeciętną unijną, a następnie poziom Niemiec, bogatych krajów UE - stwierdził Kaczyński.

W kontekście gospodarki prezes PiS stwierdził, że "trzeba iść do przodu wszędzie tam, gdzie jest to możliwe". - Wspieramy polskich przedsiębiorców, w ciągu 4 lat zrobiliśmy dla nich bardzo dużo - mówił Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23y2s5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23y2s5
Więcej tematów