Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Adrian Zandberg mówi o Tczewie. Wbija szpilę Sławomirowi Neumannowi?

Wybory parlamentarne 2019 już wkrótce. Na ostatniej prostej w kampanii jest Lewica. Podczas konferencji prasowej lider Razem Adrian Zandberg tłumaczył m.in. czym jest "nowoczesne państwo dobrobytu". Przy okazji wbił szpilę Sławomirowi Neumannowi.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Adrian Zandberg mówi o Tczewie. Wbija szpilę Sławomirowi Neumannowi?
Źródło: PAP
d3okjj6

W niedzielę odbyła się konferencja prasowa Lewicy, której komitet tworzy SLD, Wiosna i Razem. Adrian Zandberg z tej ostatniej formacji postawił akcent na edukację i ochronę zdrowia.

- Nowoczesne państwo dobrobytu to państwo, które nie zawodzi obywateli tam, gdzie jest potrzebne - zaznaczył Zandberg, podkreślając, że będzie domagał się zwiększenia wydatków na ochronę zdrowia do 7,2 proc. PKB.

d3okjj6

- Nam zależy na tym, żeby nie zmuszać tych, którym zdarzy się choroba, żeby sięgali do prywatnej kieszeni i żeby stawali przed takim wyborem: albo mam pieniądze i mogę się leczyć, albo nie mam pieniędzy, więc umrę kilka bądź kilkanaście lat wcześniej - dodał. Zapowiedział również koniec tzw. umów "śmieciowych".

Wyborczy Grill. Ocena debaty przedwyborczej w TVP

- Lewica to jest odpowiedzialne myślenie o przyszłości i nowych technologiach, o zielonej rewolucji, która zmieni naszą gospodarkę, zmieni nasz przemysł, ale to także myślenie o tym, żeby owoce tego wzrostu gospodarczego były rozdzielane w sposób sprawiedliwy, a to oznacza, żeby ten wzrost był odczuwany nie tylko w Warszawie, ale także w Tczewie" - mówił Adrian Zandberg.

O co chodzi? W piątek TVP Info opublikowało nagranie z spotkania Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa z 2017 r. "Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k.. bronił jak niepodległości", "w Tczewie są same p...., rzygam Tczewem", "KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka" - to tylko niektóre z wypowiedzi szefa klubu PO-KO.

d3okjj6

- W PiS musi być pożar w związku z kryzysem w służbie zdrowia, skoro sięgają w brudnej kampanii do nielegalnych nagrań - mówił Wirtualnej Polsce Sławomir Neumann, komentując taśmy opublikowane przez TVP Info. Przeprosił też członków KOD za sformułowania, które padły. W niedzielę zrezygnował z kierowania klubem PO-KO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3okjj6

Podziel się opinią

Share
d3okjj6
d3okjj6
Więcej tematów