Trwa ładowanie...
d32y6vf

Wybory parlamentarne 2019. Adrian Zandberg mówi o Tczewie. Wbija szpilę Sławomirowi Neumannowi?

Wybory parlamentarne 2019 już wkrótce. Na ostatniej prostej w kampanii jest Lewica. Podczas konferencji prasowej lider Razem Adrian Zandberg tłumaczył m.in. czym jest "nowoczesne państwo dobrobytu". Przy okazji wbił szpilę Sławomirowi Neumannowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Adrian Zandberg mówi o Tczewie
Wybory parlamentarne 2019. Adrian Zandberg mówi o Tczewie (PAP)
d32y6vf

W niedzielę odbyła się konferencja prasowa Lewicy, której komitet tworzy SLD, Wiosna i Razem. Adrian Zandberg z tej ostatniej formacji postawił akcent na edukację i ochronę zdrowia.

- Nowoczesne państwo dobrobytu to państwo, które nie zawodzi obywateli tam, gdzie jest potrzebne - zaznaczył Zandberg, podkreślając, że będzie domagał się zwiększenia wydatków na ochronę zdrowia do 7,2 proc. PKB.

- Nam zależy na tym, żeby nie zmuszać tych, którym zdarzy się choroba, żeby sięgali do prywatnej kieszeni i żeby stawali przed takim wyborem: albo mam pieniądze i mogę się leczyć, albo nie mam pieniędzy, więc umrę kilka bądź kilkanaście lat wcześniej - dodał. Zapowiedział również koniec tzw. umów "śmieciowych".

d32y6vf

Wyborczy Grill. Ocena debaty przedwyborczej w TVP

- Lewica to jest odpowiedzialne myślenie o przyszłości i nowych technologiach, o zielonej rewolucji, która zmieni naszą gospodarkę, zmieni nasz przemysł, ale to także myślenie o tym, żeby owoce tego wzrostu gospodarczego były rozdzielane w sposób sprawiedliwy, a to oznacza, żeby ten wzrost był odczuwany nie tylko w Warszawie, ale także w Tczewie" - mówił Adrian Zandberg.

d32y6vf

O co chodzi? W piątek TVP Info opublikowało nagranie z spotkania Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa z 2017 r. "Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k.. bronił jak niepodległości", "w Tczewie są same p...., rzygam Tczewem", "KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka" - to tylko niektóre z wypowiedzi szefa klubu PO-KO.

- W PiS musi być pożar w związku z kryzysem w służbie zdrowia, skoro sięgają w brudnej kampanii do nielegalnych nagrań - mówił Wirtualnej Polsce Sławomir Neumann, komentując taśmy opublikowane przez TVP Info. Przeprosił też członków KOD za sformułowania, które padły. W niedzielę zrezygnował z kierowania klubem PO-KO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32y6vf

Podziel się opinią

Share

d32y6vf

d32y6vf
Więcej tematów