Trwa ładowanie...
sondaż

Wybory do PE: Zapytali Polaków, czemu wolą PiS. Oto odpowiedź

To już 5 lat odkąd PiS króluje w sondażach, a poparcie partii Jarosława Kaczyńskiego utrzymuje się na imponującym poziomie ok. 40 proc. "Dbają o zwykłych ludzi. Wyprowadzają Polskę z biedy" - brzmi główny z argumentów, który wskazują obywatele.

Share
Wybory do PE: Zapytali Polaków, czemu wolą PiS. Oto odpowiedź
Źródło: East News
d2njbcz

"Z jakiego powodu zamierzasz głosować na Prawo i Sprawiedliwość? Wskaż maksymalnie 3 najważniejsze powody" - zostali poproszeni Polacy w badaniu Instytutu Pollster dla "Super Expressu".

Odpowiedź powinna być cenną lekcją dla opozycji. Polacy głosują na ugrupowanie Kaczyńskiego, bo partia ta w ich mniemaniu przede wszystkim dba o zwykłych, szarych ludzi, a nie tylko o elity. Ich zdaniem, to na tych uprzywilejowanych skupiała się wcześniejsza władza.

"PiS dba o zwykłych ludzi i wyprowadza Polskę z biedy" - wskazało aż 41 proc. ankietowanych. Z kolei 30 proc. respondentów stwierdziło, że politycy PiS "są uczciwi i robią porządek z aferami, które pojawiły się za rządów poprzedniej władzy".

d2njbcz

Po 28 proc. Polaków podkreśliło, że "za rządów PiS polska gospodarka lepiej się rozwija", a rząd Mateusza Morawieckiego "broni polskich interesów" oraz "dał obywatelom program 500+".

Zobacz także: Adam Bielan: Leszek Jażdżewski to Palikot 2.0

Aż dla co czwartego Polaka ważny był fakt, że partia Jarosława Kaczyńskiego broni polskich wartości i tradycji, a co piąty ankietowany zaznaczył, że ogólnie jest zwolennikiem PiS.

Jakie argumenty znalazły się na kolejnych miejscach? "PiS rządzi dobrze i sprawiedliwie" - wskazało 18 proc. respondentów, a tyle samo zaznaczyło, że Prawo i Sprawiedliwość to w ich ocenie "mniejsze zło".

d2njbcz

Co ciekawe, tylko co dziesiąty Polak ocenił, że do głosowania na PiS przekonuje go m.in. trzynasta emerytura.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 26-29 kwietnia 2019 roku na próbie 1031 dorosłych Polaków.

Źródło: Super Express

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2njbcz

Podziel się opinią

Share
d2njbcz
d2njbcz
Więcej tematów