Trwa ładowanie...
d4ghc7l

Wybory do PE. Polityk PiS miał wziąć bezpłatny urlop, ale zmienił zdanie

Patryk Demski, polityk PiS z Pomorza i wiceprezes spółki Lotos deklarował, że na okres kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego weźmie bezpłatny urlop. Tymczasem, jak ustaliła Wirtualna Polska, jego deklaracja nie ma pokrycia w rzeczywistości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceprezes Lotosu Patryk Demski, mimo trwającej kampanii wyborczej, nadal pojawia się w pracy
Wiceprezes Lotosu Patryk Demski, mimo trwającej kampanii wyborczej, nadal pojawia się w pracy (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d4ghc7l

28 marca. Wirtualna Polska ujawnia, że wiceprezes Demski kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Jest 9. na liście PiS w okręgu pomorskim. Pytamy spółkę: "Jak Demski, jako wiceprezes spółki Skarbu Państwa, chce prowadzić kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego? Czy weźmie bezpłatny urlop na czas kampanii? Czy zrezygnuje z przywilejów, które przysługują mu jako wiceszefowi Lotosu, m.in. służbowego samochodu?"

Pracownicy Lotosu zapewniali nas wówczas, że Demski nie będzie korzystał z przywilejów członka zarządu spółki Skarbu Państwa. - Wiceprezes Patryk Demski zadeklarował, że na czas kampanii weźmie bezpłatny urlop. Nie będzie w tym okresie korzystał z samochodu służbowego - zapewniał Wirtualną Polskę Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy grupy Lotos.

Tymczasem Demski po tamtym okresie nadal przychodzi do pracy, nie wziął urlopu bezpłatnego i korzysta ze służbowych przywilejów. M.in. od 8 do 12 kwietnia Demski udał się w podróż służbową do USA, do Oklahomy. Towarzyszyli mu Jarosław Wittstock, wiceprezes ds. korporacyjnych i Jarosław Kobus, dyrektor ds. zaopatrzenia handlu i optymalizacji. Oprócz tego uczestniczył i reprezentował spółkę w konferencjach prasowych. A 14 maja planuje wziąć udział w Kongresie "European Start-up Days" w Katowicach.

d4ghc7l

Zobacz także: Wybory do PE 2019. Zaskakujące wyznanie posła Jakubiaka ws. Tuska

Jak to się ma wcześniejszych zapewnień? Lotos przyznaje, że "sytuacja się zmieniła".

- Pomimo pierwotnych deklaracji, zważywszy na bieżące sprawy służbowe, prezes Demski postanowił odłożyć swój urlop do czasu konieczności aktywnego włączenia się w kampanię do Parlamentu Europejskiego. Zgodnie z tym, co padło na konferencji prasowej, będzie to okres tygodnia lub dwóch przed samymi wyborami. W chwili obecnej jest maksymalnie zaangażowany nie tylko w projekty, którymi zarządza w Grupie LOTOS, ale również w trudną sytuację wynikającą z wstrzymania dostaw ropy rosyjskiej – informuje WP Mikołaj Szlągowski z Działu Komunikacji Zewnętrznej spółki Lotos.

d4ghc7l

Demski został wiceprezesem Lotosu 22 maja 2018 roku. W spółce zajmuje się inwestycjami i innowacjami. Jest aktywnym członkiem PiS na Pomorzu i byłym wieloletnim burmistrzem Pelplina. Jak wynika z raportu rocznego spółki, Demski zarobił w ubiegłym roku 370 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ghc7l

Podziel się opinią

Share

d4ghc7l

d4ghc7l
Więcej tematów