Trwa ładowanie...

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kukiz: "Liczy się jakość, nie ilość"

Partia Kukiz’15 prawdopodobnie połączy konwencję wyborczą ze zjazdem europejskich partii antysystemowych. Spodziewany jest wicepremier Włoch z Ruchu Pięciu Gwiazd. Paweł Kukiz podkreśla, że każdy mandat jego ugrupowania w PE będzie bardzo ważny.

Share
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kukiz: "Liczy się jakość, nie ilość"
Źródło: PAP
d1s2f9f

Jak informuje radio RMF FM za Polską Agencją Prasową, Kukiz’15 traktuje wybory do Parlamentu Europejskiego jako możliwość współpracy z partiami zza granicy, w tym z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Paweł Kukiz uważa, że każdy mandat jest ważny, a liczy się jakość reprezentacji, a nie ilość miejsc.

Co prawda Kukiz’15 zebrała ponad 200 tys. podpisów i zgłosiła kandydatów we wszystkich 13 okręgach wyborczych, lecz według sondaży w głosowaniu 26 maja liczyć może na 2 do 4 mandatów. W sumie Polacy biorą 52 deputowanych do liczącego 751 członków Parlamentu.

Kukiz'15 chce reformować UE

Współpraca z Ruchem Pięciu Gwiazd i innymi, mniejszymi partiami uważanymi za antysystemowe, zostanie przypieczętowana podczas konferencji w Warszawie 28 kwietnia, która zapewne zostanie połączona z konwencją Kukiz’15. Paweł Kukiz podkreślił, że wynika to z przyczyn czysto praktycznych, gdyż jego partii nie stać na organizację zbyt wielu osobnych imprez tego rodzaju.

d1s2f9f

Paweł Kukiz podkreśla bliskość ideologiczną z Ruchem Pięciu Gwiazd. Jego zdaniem ugrupowania uznają wagę UE, ale równocześnie stawiają na zwiększanie wpływu obywateli na podejmowanie decyzji i walkę z korupcją. Celem jest także usprawnienie funkcjonowania instytucji UE. Na konferencję w Warszawie przylecieć ma lider włoskiej partii, wicepremier Luigi Di Maio.

Zobacz także: Wybory do PE. Michał Kamiński bezlitosny dla Beaty Szydło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s2f9f

Podziel się opinią

Share
d1s2f9f
d1s2f9f
Więcej tematów