Trwa ładowanie...

Tylu Polaków poszło do urn. Są dane exit poll dotyczące frekwencji

W niedzielę odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Ipsos przeprowadził badanie exit poll przed 845 losowo wybranymi lokalami wyborczymi na terenie całej Polski. Wiadomo już, jaka była frekwencja.

Polacy głosowali w wyborach do Parlamentu EuropejskiegoPolacy głosowali w wyborach do Parlamentu EuropejskiegoŹródło: PAP, fot: Pawe� Supernak
d4bxmbh
d4bxmbh

Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których wybieranych jest 53 europosłów spośród 1019 kandydatów, rozpoczęło się w niedzielę o godz. 7:00 rano. Trwało do godz. 21:00.

Jak wynika z danych IPSOS (za TVN24.pl) frekwencja wyniosła 39,7 proc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wyniki do PE nie grają na korzyść Hołowni. Eksperci nie mają złudzeń

Dla porównania - w poprzednich wyborach do Parlamentu Europejskiego z roku 2019, było to 45,68 proc.

d4bxmbh

Do jeszcze wcześniejszych poszło z kolei 23,83 proc. wyborców.

W Europie szacunkowa frekwencja nieco wyższa

- Szacunkowa frekwencja w wyborach do Europarlemetu dla 27 krajów wyniosła 51 proc. przed godz. 22:00. Jest nieco wyższa niż w poprzednich wyborach - poinformował w Brukseli rzecznik Parlamentu Europejskiego Jaume Duch Guillot.

Jak zapowiedział rzecznik PE, nie we wszystkich krajach, w tym we Włoszech, głosowanie się zakończyło, dlatego ostateczny wynik może być jeszcze wyższy.

- To dobry trend - ocenił Guillot.

Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. wyniosła 50,6 proc. i była wówczas najwyższa od 20 lat.

Źródło: WP

d4bxmbh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bxmbh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj