ycipk-14mfzo

Wybory do Europarlamentu 2019. Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie ws. wyborów do Europarlamentu. - Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w tym swój udział - zaapelował. I zapewnił, że udział w głosowaniu to "święto naszej demokracji"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory do Europarlamentu 2019. Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie
Wybory do Europarlamentu 2019. Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie (prezydent.pl)
ycipk-14mfzo

- Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji. Demokracji, którą tak pieczołowicie od 30 lat budujemy - powiedział w czwartkowym orędziu Andrzej Duda.

Prezydent zachęcał do udziału w wyborach do Europarlamentu. Przyznał, że niektórzy mogą traktować niektóre kwestie poruszane przez Brukselę lub Strasburg jako zbyt odległe. - Nic bardziej mylnego - powiedział. I zaznaczył, że kierunek kształtowania się Unii i Europy zależy od "każdego z nas".

ycipk-14mfzo

- Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w tym swój udział - powiedział prezydent. I zaznaczył, że "nie może zabraknąć żadnego głosu". - Bo to decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza ojczyzna - dodał.

Zobacz także: Ziobro ostrzega przed Tuskiem: nie ufam mu

Stwierdził też, że polscy europarlamentarzyści będą "z determinacją zabiegać o polskie sprawy w Europie". - Jako członek Unii Europejskiej i państwo, które aktywnie uczestniczy w budowie przyszłości Europy, mamy do tego pełne prawo - uznał prezydent.

ycipk-14mfzo

Orędzie Andrzeja Dudy. Prezydent liczy na wysoką frekwencję

Duda przypomniał też, że Unia to nie tylko prawa, lecz także obowiązki. - Naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby europejskie wartości solidarności, współpracy i równości między państwami były wartościami rzeczywistymi - stwierdził.

Prezydent jest przekonany, że frekwencja w niedzielnych wyborach "znacznie" przewyższy tę sprzed 5 lat. - Będzie to oznaczać, że nasza demokracja się wzmacnia, a Polacy są narodem świadomym siły swojego głosu w Europie - powiedział.

ycipk-14mfzo

- Idźmy na wybory. Niech to będzie święto naszej demokracji - zaapelował Andrzej Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-14mfzo
ycipk-14mfzo