Trwa ładowanie...

Wybory do Europarlamentu 2019. Kukiz: to bandytka bliska pedofilii

Ostra dyskusja o pedofilii wśród duchownych i zmianach w kodeksie karnym. Goście programu "Kawa na ławę" w TVN24 mówili o konieczności rozliczenia przestępstw wobec nieletnich i tempie zmian prawa.

Share
Wybory do Europarlamentu 2019. Kukiz: to bandytka bliska pedofilii
Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d3t6rlx

W najostrzejszych słowach sposób nowelizacji kodeksu karnego ocenił Paweł Kukiz, który porównał zachowanie posłów do "bandytki bliskiej pedofilii".

– To, co wyprawialiście przy nowelizacji kodeksu karnego, śmiejąc się, pokrzykując na Sali plenarnej Sejmu, to kpina z ludzi, którzy cierpią. To kpina z ofiar. To jest bandytka bliska pedofilii – mówił gość Konrada Piaseckiego.

d3t6rlx

Lider Kukiz’15 dodał, że jest za powołaniem komisji, która zajęłaby się pedofilią wśród księży. Jego zdaniem taki organ powinien być apolityczny i zatwierdzony przez obywateli w referendum.

Pozostali goście programu zgodzili się co do konieczności powołania komisji.

Bartosz Arłukowicz (PO) podkreślił, że problem pedofilii wśród księży to nie jest kwestia ostatnich 2-3 lat.

– To trwa od lat, ale teraz coś się przelało. Film „Tylko nie mówi nikomu” obnażył problem na tyle, że państwo musi zareagować.
Arłukowicz wypomniał też PiS-owi i przedstawicielowi Kancelarii Prezydenta, że chronią Kościół.

d3t6rlx

– To wasze środowisko ma problem z pedofilią. Prof. Legutko mówi o pederastii. Ktoś mówi o murarzach, a oni nie zajmują się dziećmi. Wy jesteście spleceni z Kościołem, to wy pląsacie na imprezach u Rydzyka. Wy nie jesteście w stanie ich rozliczyć – stwierdził Arłukowicz.

Andrzej Dera odparł po wielokrotnym dopytywaniu, że jego zdaniem trzeba ścigać za przestępstwo pedofilii, ale nie po 60 latach.
– To wynika ze względów proceduralnych, musimy ścigać natychmiast – mówił prezydencki minister.

Krzysztof Hetman z PSL-u odniósł się znowelizowanego prawa.

– To pewnie zaniechania osób, które zajmowały się w Polsce kodeksem karnym, ale tu nam ucieka oprócz ukarania winnych to, że to się nie może powtórzyć. Musimy dogłębnie przeanalizować, dlaczego aż tyle przypadków wydarzyło się w ciągu ostatnich lat – mówił gość Konrada Piaseckiego. Zaznaczył, że jest zwolennikiem komisji, która jednak nie może składać się z polityków.

d3t6rlx

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: CEO

Zobacz także: Sekielski dołącza do specjalnej akcji Wirtualnej Polski

d3t6rlx

Podziel się opinią

Share
d3t6rlx
d3t6rlx
Więcej tematów