WP

Wybory do Europarlamentu 2019. Aleksander Kwaśniewski zdradził, jak zagłosuje

- Głosuję na Koalicję Europejską i uważam, że to jest najlepsze, co możemy dzisiaj dla Polski i Europy zrobić - oznajmił były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Zaapelował do zwolenników Koalicji o mobilizację i wzięcie udziału w wyborach do Europarlamentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Kwaśniewski namawia do wzięcia udziału w wyborach do Europarlamentu
Aleksander Kwaśniewski namawia do wzięcia udziału w wyborach do Europarlamentu (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
WP

Słowa Kwaśniewskiego padły na konferencji prasowej w Kielcach. Były prezydent podkreślił, że ostatnie sondaże wskazują na niewielkie różnice pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Europejską. - Tym bardziej ta mobilizacja zwolenników Koalicji jest bardzo potrzebna, wierzę, że ona będzie również tutaj - w woj. świętokrzyskim, w Kielcach - powiedział Kwaśniewski.

Dodał, że dla niego najważniejszym sondażem w ciągu ostatnich kilku miesięcy były wybory samorządowe. - One pokazały dwie rzeczy - że jest taka wola mobilizacji, bo frekwencja była większa niż w ostatnich wyborach, oraz że mamy wyraźny podział, gdy chodzi o wpływy pomiędzy dużymi ośrodkami miejskimi a wsią - tłumaczył Kwaśniewski.

Przeczytaj również: Kwaśniewski ocenił PiS. "Taką przewagę miał tylko PZPR"

WP

Jak przekonywał, Polacy w wyborach do PE będą mieli dwie alternatywy. - Albo chcemy Europy silnej, która będzie umiała konkurować z wielkimi centrami XXI wieku - Chinami, Stanami Zjednoczonymi - i chcemy, żeby w tej silnej Europie było znaczące miejsce Polski, aby była w głównym nurcie, wpływała na podejmowane decyzje, żeby liczono się z nią - taką koncepcję przedstawia KE. Albo to jest koncepcja osłabiania integracji europejskiej, czyli w gruncie rzeczy marszu ręka w rękę z Putinem czy Trumpem, bo oni tej Unii Europejskiej nie lubią, nie rozumieją. To jest marginalizowanie pozycji Polski w UE, to jest utrata wielkiej, historycznej szansy, jaką mamy w Polsce i Europie. I to jest to, co robi Zjednoczona Prawica - mówił Kwaśniewski.

Wybory do Europarlamentu odbędą się 26 maja.

Zobacz także: Wybory do PE. Beata Kempa o nagonce na Annę Zalewską

WP

Przeczytaj również: Kwaśniewski bezwzględny dla PiS-u. "Ma barierę rozwojową"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP