Trwa ładowanie...

Kwaśniewski ocenił PiS. "Taką przewagę miał tylko PZPR"

- Taką przewagę miał tylko PZPR - powiedział o PiS Aleksander Kwaśniewski. Stwierdził, że nawet sam projekt Srebrnej świadczy o potędze tej partii. Skomentował także aferę wokół plakatów z Matką Boską. - Uważam, że Matka Boska z tęczą nie jest czymś obraźliwym - stwierdził.
Share
Aleksander Kwaśniewski
Aleksander KwaśniewskiŹródło: East News
d4vh495

- PiS ma skonsolidowany elektorat. Wygrywa w sensie organizacji, pieniędzy, struktury. To jest najsilniejsza, najbogatsza partia w Polsce. Taką przewagę w historii miał ostatnio PZPR - stwierdził w rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24 Aleksander Kwaśniewski.

Aleksander Kwaśniewski mówił także o zatrzymaniu Elżbiety Podleśnej. - Metody, 6 rano, przewiezienie na policję, te wszystkie szykany, to jest niewłaściwe, nieadekwatne do sprawy - skomentował.

Zapytany, czy w ogóle powinno się ścigać za rozklejanie wizerunku Matki Boskiej w aureoli, powiedział, że to gruby błąd. - Nie ma żadnego powodu, by używać takich środków wobec tego rodzaju sprawy. Rozumiem, że jest gdzieś granica, jeśli chodzi o obrażanie uczuć religijnych. Uważam, że Matka Boska z tęczą nie jest czymś obraźliwym - dodał.

d4vh495

Na słowa Piaseckiego, że to SLD wpisało do kodeksu karnego przepisy o obrazie uczuć religijnych, a ustawę podpisał Kwaśniewski, gość TVN24 powiedział, że chodziło o bardziej skrajne przypadki, a praktykę by zmienił.

- Wprowadzanie strachu jest elementem polityki tego rządu - dodał były prezydent.

Odniósł sie także do wizyty w Polsce i wykładu Donalda Tuska. Uznał, że musi być on traktowany jako bardzo poważny kandydat w wyborach prezydenckich. Stwierdził jednak, że Tusk "chce te drzwi trzymać otwarte". - Jestem przekonany, że decyzji jeszcze nie podjął - dodał.

- Oczekiwania ze strony Koalicji Europejskiej wobec Tuska były większe - skomentował.

d4vh495

Zobacz także: Dramatyczna akcja ratowania katedry Notre Dame. Straż pokazała film

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d4vh495

Podziel się opinią

Share
d4vh495
d4vh495
Więcej tematów