Trwa ładowanie...
d3xfaos

Wybory 2020. W Miłkach pod Giżyckiem kobieta podarła kartę do głosowania

W miejscowości Miłki pod Giżyckiem doszło do incydentu w komisji wyborczej. Kobieta wyniosła z lokalu kartę do głosowania i podarła ją na kawałki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Karta do głosowania w wyborach prezydenckich
Wybory 2020. Karta do głosowania w wyborach prezydenckich (PAP)
d3xfaos

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 11.00. Nie wiadomo jaka była motywacja kobiety, która postanowiła podrzeć kartę do głosowania.

Wybory 2020. Kobieta podarła kartę do głosowania

Z informacji policji wynika, że na miejscu trwają działania zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. - Ta kobieta jest znana lokalnym policjantom, którzy zabezpieczyli jej dane - powiedziała WP asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowy giżyckiej policji. - Nie wiadomo, jakie były powody, dla których to zrobiła. Obecni na miejscu policjanci prowadzą oględziny zmierzające do wyjaśnienia sytuacji. Zabezpieczony również został monitoring, na którym zarejestrowane zostało zdarzenie - dodała asp. Chruścińska.

d3xfaos

Wcześniej podczas konferencji prasowej, zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Sych informował, że policja odnotowuje więcej incydentów niż w trakcie pierwszej tury wyborów prezydenckich. Z oficjalnych danych wynika, że na terenie kraju odnotowano już 278 takich zdarzeń. Dotyczą one głównie niszczenia plakatów wyborczych kandydatów.

Zobacz też: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

Widzisz coś interesującego lub nietypowego związanego z wyborami? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

d3xfaos

Podziel się opinią

Share
d3xfaos
d3xfaos
Więcej tematów