Trwa ładowanie...
d37bd44

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski odpowiada Mateuszowi Morawieckiemu. "Pisowski premier organizuje pisowskiemu kandydatowi kampanię"

\- Radziłbym premierowi zabrać się do pracy. Ja jestem na urlopie, a rząd nie miał swojego posiedzenia od kilku tygodni, bo ministrowie przez cały czas organizują pisowską kampanię - stwierdził kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski, odpowiadając na słowa krytyki ze strony Mateusza Morawieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski odpowiedział na ataki ze strony polityków PiS
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski odpowiedział na ataki ze strony polityków PiS (East News)
d37bd44

Rafał Trzaskowski skomentował trwającą kampanię wyborczą. Kandydat Koalicji Obywatelskiej wypowiedział się m.in. o swojej żonie, która jak podkreślił, jest w tej chwili niezwykle zaangażowana politycznie.

- Żona jest w pełni zaangażowana, bardzo się cieszę, do tej pory nigdy się nie angażowała w politykę - mówił kontrkandydat Andrzeja Dudy w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Podkreślił też, że jego żona jest "twardą Ślązaczką". - Fantastyczną, otwartą, uśmiechniętą osobą, naturalną. Na pewno pomaga - dodał Rafał Trzaskowski.

Kandydat opozycji zaznaczył, że wśród głównych celów jego małżonki jest walka o prawa kobiet. - Dzisiaj spotyka się z kobietami na Śląsku. Jest zaangażowana całą sobą - powiedział Trzaskowski.

d37bd44

Zobacz też: Wybory 2020. Borys Budka broni Janiny Ochojskiej: bardzo ją sobie cenię

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski odpowiedział Mateuszowi Morawieckiemu

Prezydenta Warszawy zapytano także o ostatnie słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który w czasie wizyty w Jędrzejowie stwierdził, że "głos na pana Trzaskowskiego to skok do basenu nie wiedząc, czy tam jest woda".

d37bd44

- Pisowski premier organizuje pisowskiemu kandydatowi kampanię, zamiast zająć się pracą. (…) Statek płynie przez burzę i nie ma kapitana tam, gdzie on powinien być, czyli na mostku kapitańskim. Bo pan premier się wyzłośliwia w terenie i prowadzi kampanię wyborczą - mówił o szefie rządu Rafał Trzaskowski, komentując krytyczne wobec niego wypowiedzi.

Kandydat KO odpowiedział również na pytanie dotyczące wpisu Janiny Ochojskiej. Europosłanka poparła w czwartek Rafała Trzaskowskiego, dodając, że odda na niego głos, ponieważ jako prezydent Polski wprowadzi Kartę LGBT w całym kraju.

- Nie ma tego w moim programie - stwierdził krótko Rafał Trzaskowski, podkreślając, że głowa państwa powinna być niezależna, co, jak uważa, nie jest cechą ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. - Tylko nas dzieli, nigdy nie wyciągnął ręki do tych, którzy mają inne zdanie - stwierdził kandydat, zarzucając Dudzie, że "odbiera telefony od Jarosława Kaczyńskiego i podpisuje w nocy ustawy"

Na koniec rozmowy zaapelował też do wszystkich Polaków o udział w II turze wyborów. - Albo teraz, albo nigdy - powiedział Trzaskowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37bd44

Podziel się opinią

Share

d37bd44

d37bd44
Więcej tematów