Trwa ładowanie...
d4lw3ua

Wybory 2020. Premier Mateusz Morawiecki: Andrzej Duda jest gwarantem wolności

\- Wszystkie pozytywne zmiany, które się zadziały, zadziały się dzięki Andrzejowi Dudzie i dlatego go wspieram - powiedział Mateusz Morawiecki. Premier odpowiedział na zarzuty polityków opozycji, którzy oskarżają go o udział w kampanii prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Premier Mateusz Morawiecki skomentował trwającą kampanię wyborczą
Wybory 2020. Premier Mateusz Morawiecki skomentował trwającą kampanię wyborczą (PAP)
d4lw3ua

Mateusz Morawiecki odniósł się do słów Rafała Trzaskowskiego, który zarzucił mu wczoraj, że jest "pisowskim premierem organizującym pisowskiemu kandydatowi kampanię". Kandydat KO stwierdził, że szef rządu nie zajmuje się pracą.

- Przez ostanie 2-3 tygodnie rząd przyjmował uchwały, podpisałem wiele dokumentów. Moja obecność na szlaku kampanii jest czymś oczywistym - tłumaczył się Mateusz Morawiecki w programie "Graffiti" w Polsat News.

Skomentował też wypowiedź prezydenta Warszawy dotyczącą zapaści gospodarczej, jaka wg Rafała Trzaskowskiego może wkrótce nawiedzić Polskę. - Chyba nie wie, co to jest PKB. Polska jest na górze, a pan Trzaskowski powiedział, że jest w kompletnej zapaści - to nieprawda. Prognozy Komisji Europejskiej pokazały, że jesteśmy w najlepszej sytuacji w walce z kryzysem gospodarczym - przekonywał premier.

d4lw3ua

Zobacz też: Wybory 2020. Borys Budka broni Janiny Ochojskiej: bardzo ją sobie cenię

Premier skrytykował też Rafała Trzaskowskiego za nieumiejętność gospodarowania miastem. - Pan Trzaskowski powinien z wigorem zabrać się za Warszawę. Do tej pory to katastrofa ekologiczna, Czajka, kierowcy pod wpływem narkotyków - wymieniał Morawiecki.

Wybory 2020. Premier Mateusz Morawiecki wspiera Andrzeja Dudę

Morawiecki podkreślił również, że wspiera kandydaturę Andrzeja Dudy i jak zaznaczył, jest on "najlepszą osobą do współpracy". - Jest w stanie współpracować ze wszystkimi, żeby polepszyć życie Polaków. Jest otwarty na różne postulaty, na współpracę z różnymi środowiskami. Polska musi być jedna - mówił premier.

d4lw3ua

Wypowiedział się także o pomyśle "Koalicji Polskich Spraw", o której stworzenie zaapelował Andrzej Duda. - Od woli współpracy innych ugrupowań zależy to, jak będzie ta współpraca wyglądała - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Zaznaczył, że "współpraca w ramach Zjednoczonej Prawicy jest znakomita". - Pan prezydent Andrzej Duda chce współpracować ze wszystkimi. Polska potrzebuje zgody, kompromisu, porozumienia - dodał, podkreślając, że gdyby wybory prezydenckie wygrał Rafał Trzaskowski, doszłoby do "konfliktu na górze".

- Prezydentura Trzaskowskiego byłaby chowaniem głowy w piasek, wetem dla weta, "wetokracją" - przekonywał szef rządu.

<a href="https://wiadomosci.wp.pl/wybory-2020-wieczor-wyborczy-i-poranek-wyborczy-w-wirtualnej-polsce-6530282056964225a" target="_blank">Zapraszamy na "Wieczór wyborczy" i "Poranek Wyborczy" w Wirtualnej Polsce.</a>

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lw3ua

Podziel się opinią

Share
d4lw3ua
d4lw3ua
Więcej tematów