Trwa ładowanie...
d2p9749

Wybory 2020. Platforma Obywatelska pokazuje niezrealizowane obietnice PiS. "Czas powiedzieć sprawdzam"

Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk opublikował nagranie, na którym pokazał swoją wizytę na zniszczonym dworcu kolejowym w Kłobucku. Polityk uderzył w Andrzeja Dudę i byłą premier Beatę Szydło, która w 2015 roku obiecywała, że stacja zostanie odrestaurowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Poseł PO Cezary Tomczyk oskarża PiS i byłą premier Beatę Szydło o niezrealizowanie obietnic
Wybory 2020. Poseł PO Cezary Tomczyk oskarża PiS i byłą premier Beatę Szydło o niezrealizowanie obietnic (Twitter.com)
d2p9749

- Chciałbym państwu coś pokazać... Kłobuck. Historia inwestycji Andrzeja Dudy i pani Premier Szydło. Ja byłem w szoku. Tak wszystkie zapowiedzi wyglądają w praktyce - napisał na Twitterze Cezary Tomczyk pod udostępnionym przez siebie filmem.

Opublikowane nagranie Tomczyk rozpoczyna od przypomnienia sytuacji sprzed kilku lat, kiedy była już premier Beata Szydło odwiedziła stację kolejową w Kłobucku.

- Czy poznają państwo te okna? Jeśli nie, to przypomnę, że to właśnie tutaj Beata Szydło w 2015 roku, w lipcu, na dworcu kolejowym w Kłobucku obiecała, że ten dworzec… no właśnie, zerknijmy - mówi polityk.

d2p9749

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

W dalszej części filmu widzimy fragment konferencji prasowej Beaty Szydło w Kłobucku (woj. śląskie), na której była premier kilka lat temu ogłosiła, że "takie miejsca właśnie jak Kłobuck, jak ta Polska powiatowa staną się centrami, w których ludzie będą chcieli żyć".

- I obiecywała właśnie tutaj, że ten dworzec się zmieni. A oto dworzec w Kłobucku - opowiada dalej Cezary Tomczyk, kierując kamerę na znajdujący się w ruinie dworzec kolejowy. - No muszę państwo powiedzieć, że z tego miejsca już dawno żaden pociąg nie odjeżdżał i nie wydaje się, żeby miał odjechać - przekonuje Tomczyk.

d2p9749

Wybory 2020. Platforma Obywatelska pokazuje zniszczony dworzec w Kłobucku

Oberwało się też Andrzejowi Dudzie. - Niestety sytuacja wygląda właśnie tak i tak wygląda też program Andrzeja Dudy, który podpisał na peronie w Końskich" - tłumaczy poseł, odnosząc się do podpisania przez urzędującego prezydenta w marcu br. ustawy o transporcie kolejowym.

- To, co zrobił pan prezydent Duda jest tak naprawdę drwiną z Polaków, z obietnic. Myślę, że symbolem może być ten zegar, który został zaklejony, który informuje nas o tym, że nie warto czekać na żaden pociąg, a na pewno nie na ten, który PiS zapowiada - mówi Cezary Tomczyk.

Film kończy się ponowną przebitką na Beatę Szydło, która zapewniała w 2015 roku, że "wierzy w to głęboko, że będzie taki czas, kiedy na ten dworzec kolejowy w wakacje przyjadą pociągi". Jak wówczas zapowiadała obecna europosłanka PiS, znaleźć się w nich miały polskie dzieci wracające z kolonii wakacyjnych. "Czas powiedzieć sprawdzam" - brzmi hasło wyświetlane na końcu nagrania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2p9749

Podziel się opinią

Share

d2p9749

d2p9749
Więcej tematów