Trwa ładowanie...
d3bv7qq

Wybory 2020. Piotr Gliński uderza w opozycję. "Próbuje polską demokrację wysadzić w powietrze"

\- To jest karygodne, to jest straszliwe, to jest uderzenie w państwo, we wspólnotę polityczną, która przechodzi trudny czas - stwierdził wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, oskarżając opozycję o celowe opóźnianie prac w Senacie nad ustawą dotyczącą wyborów prezydenckich.
Share
Wybory 2020. Piotr Gliński twierdzi, że winę za nieprzeprowadzenie wyborów 10 maja ponosi opozycja
Wybory 2020. Piotr Gliński twierdzi, że winę za nieprzeprowadzenie wyborów 10 maja ponosi opozycjaŹródło: Getty Images
d3bv7qq

Piotr Gliński znów zaatakował polityków opozycji. Wicepremier PiS uważa, że próbują oni zyskać politycznie na trwającej w Polsce epidemii koronawirusa.

- Polska opozycja skorzystała w sposób dość tani z okazji, żeby znowu przywalić władzy - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" Gliński, komentując przełożenie wyborów prezydenckich, które miały się odbyć 10 maja.

Jak dodał minister kultury, winę za nieodbycie się wyborów na prezydenta RP ponosi wyłącznie opozycja. - Epidemia wciąż jest wielkim problemem dla nas wszystkich i także spowodowała bardzo poważne zawirowania polityczne, m.in. umożliwiła polskiej opozycji przeszkodzenie w realizacji obowiązku konstytucyjnego, czyli przeprowadzenia wyborów w konstytucyjnym terminie - mówił Piotr Gliński.

d3bv7qq

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Piotra Glińskiego zapytano również o wydrukowanie 30 mln kart wyborczych, których nie będzie można użyć przy organizacji nadchodzącego głosowania. Polityk stwierdził, że "kto na początku marca mógł wiedzieć, jaka sytuacja będzie w maju".

- Widzieliśmy co się działo we Włoszech, Hiszpanii czy w USA. To naprawdę była poważna sytuacja i wydawało się wtedy, że jedynym możliwym sposobem przeprowadzenia wyborów w konstytucyjnym terminie są wybory korespondencyjne - przekonywał.

Według Glińskiego "rozpętała się burza na jeziorze". - Część załogi wybiła dziurę w łodzi, która przez tę burzę próbuje przepłynąć. To karygodne - powiedział minister kultury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bv7qq

Podziel się opinią

Share
d3bv7qq
d3bv7qq
Więcej tematów