Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Paweł Mucha o ciszy wyborczej. "To sytuacja paradoksalna"

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta nie chciał wprost odpowiedzieć na pytanie, kiedy Andrzej Duda dowiedział się o porozumieniu Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina. Paweł Mucha uważa również, że w sobotę i niedzielę będzie obowiązywała cisza wyborcza.
Share
Wybory 2020. Paweł Mucha o ciszy wyborczej. "To sytuacja paradoksalna"
Wybory 2020. Paweł Mucha o ciszy wyborczej. "To sytuacja paradoksalna"Źródło: PAP
d2vwykd

Wybory prezydenckie 2020 nie odbędą się 10 maja. Jarosław Kaczyński z Jarosławem Gowinem ogłosili po debacie prezydenckiej "rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach". Wybory nie zostaną przeprowadzone, a Sąd Najwyższy stwierdzi ich nieważność. Wówczas marszałek Sejmu zaproponuje nowy termin głosowania.

Prezydencki minister został zapytany w Radiu Plus, kiedy Andrzej Duda dowiedział się o tej decyzji. - Sytuacja była dynamiczna, także jeśli chodzi o kwestie decyzji Senatu. To przyczyniło się do tego, że jesteśmy w takiej sytuacji rozmowy o terminie wyborów. Ubolewam nad tym, bo gdyby ustawa została przyjęta wcześniej, to bylibyśmy na innym etapie - próbował wybrnąć Paweł Mucha.

Wybory 2020. Paweł Mucha: Andrzej Duda miał wiedzę, że toczą się rozmowy

- Można było ufać, że opozycja w Senacie zachowa się odpowiedzialnie. Prezydent spotkał się wieczorem z premierem Mateuszem Morawieckim i został poinformowany o negocjacjach, które trwały w Zjednoczonej Prawicy. Miał wiedzę, że taka rozmowa się toczy. Podkreślał podczas spotkania z posłami Porozumienia, że jedność obozu jest niezwykle wielką wartością - powiedział dopytywany.

d2vwykd

Padł również wątek czy w sobotę oraz niedzielę będzie obowiązywała cisza wyborcza, jeśli wybory nie zostaną przeprowadzone. - Tak, jeżeli nie nastąpi zmiana terminu wyborów w sensie prawnym. Rozumiem, że jest to sytuacja paradoksalna. W mojej prywatnej ocenie prawnej, jako adwokata, tak wynika z treści przepisów - podsumował.

Przeczytaj: Wybory 2020. Sejm zdecyduje dziś ws. wyborów korespondencyjnych [RELACJA]

Zobacz wideo: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: wiem, że jako jedyny mam szansę wygrać z Andrzejem Dudą

Źródło: Radio Plus

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vwykd

Podziel się opinią

Share
d2vwykd
d2vwykd
Więcej tematów