Trwa ładowanie...
d1ksrxg

Wybory 2020. Media w Wielkiej Brytanii o kandydatach na prezydenta Polski

Wybory 2020. Media w Wielkiej Brytanii komentują sytuację w Polsce. Jak Brytyjczycy widzą kandydatów na prezydenta RP?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Media w Wielkiej Brytanii o kandydatach
Wybory 2020. Media w Wielkiej Brytanii o kandydatach (Getty Images)
d1ksrxg

Wybory 2020. Media w Wielkiej Brytanii o Polsce

"The Guardian” ocenia, że wybory prezydenckie 2020 w Polsce będą jednymi z najważniejszych wyborów w ostatnich latach w Europie. Ich wynik będzie miał wpływ nie tylko dla Polski, ale wywoła rezonans również poza granicami kraju nad Wisłą.

W wyborach prezydenckich 2020 obecny prezydent Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim. Przywódcy europejscy z zapartym tchem obserwują to, co dzieje się w Polsce. Wynik wyborów przesądzi bowiem o kierunku polityki zagranicznej.

d1ksrxg

Wybory 2020 w Polsce komentują też media w Wielkiej Brytanii. Według "The Guardian”, jeśli wygra Andrzej Duda, rządy nadal będzie sprawować partia PiS, która "skierowała Polskę na kurs sprzeczny z Brukselą”. Dodatkowo, Andrzej Duda wywołał kolejne kontrowersje retoryką w swojej kampanii reelekcyjnej. Obiecuje bowiem "bronić dzieci przed ideologią LGBT”, jeśli zostanie ponownie wybrany, a także chce zaproponować nową poprawkę do konstytucji zakazującą adopcji dzieci przez pary osób tej samej płci.

Z kolei – jak przypomina "The Guardian” – obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski obiecał być bardziej tolerancyjny. Zamierza też stosować weto prezydenckie wobec znacznej części programu legislacyjnego PiS.

Media w Wielkiej Brytanii zauważają, że poparcie dla Andrzeja Duday w wyborach 2020 spadło. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że nikt nie może pokonać obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. Kiedy jednak wybory zostały przełożone z uwagi na pandemię koronawirusa, Duda stopniowo tracił poparcie. Pierwsza tura wyborów prezydenckich w Polsce pokazała, że Rafał Trzaskowski jest poważnym przeciwnikiem dla obecnej głowy państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ksrxg

Podziel się opinią

Share

d1ksrxg

d1ksrxg
Więcej tematów