Trwa ładowanie...
Kamil Bortniczuk

Wybory 2020. Kamil Bortniczuk: będę głosował za wyborami korespondencyjnymi

- Chcę to potwierdzić: podczas posiedzenia Sejmu zagłosuję tak jak Zjednoczona Prawica i poprę wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej - oświadczył Kamil Bortniczuk. Poseł Porozumienia mówił także o przyszłości politycznej formacji.

Share
Wybory 2020. Kamil Bortniczuk: będę głosował za wyborami korespondencyjnymi
Źródło: PAP
d2a0jol

Kwestia głosowania ws. wyborów korespondencyjnych dzieli 18 posłów partii Jarosława Gowina. Część z nich zapowiedziała, że nie poprze poselskiego projektu PiS, z kolei niektórzy parlamentarzyści nie kryją się z popieraniem nowej ustawy. O przyszłość formacji w RMF FM był pytany Kamil Bortniczuk.

- Zdecydowanie dementuję pogłoski o jakimkolwiek rozpadzie Porozumienia. Partia jest cały czas, jesteśmy jednością. Natomiast głosujemy bez dyscypliny - odpowiedział były wiceminister na sugestię, że z nazwy formacji zostało tylko "rozum" i "mienie".

d2a0jol

Wybory 2020. Kamil Bortniczuk: będę głosował za wyborami korespondencyjnymi

Były członek zespołu doradców Beaty Szydło przed wyborami parlamentarnymi odniósł się także do sugestii Jacka Sasina o "wyrzucaniu" posłów z koalicji, jeśli zagłosują przeciwko PiS. - Stawianie tak sprawy na ostrzu noża nie sprzyja żadnemu porozumieniu. Będą głosowania i wtedy zobaczycie państwo kto i jak zagłosował. Natomiast sprawa wyborów nabrała pikanterii, kwestii politycznej przez opozycję. I ja im zarzucam robienie z tego spektaklu - ocenił Bortniczuk, który jeszcze kilka dni temu sondował razem z Gowinem możliwość zmiany konstytucji z klubami opozycyjnymi.

Zobacz też: Zaskoczenie? Kontrkandydat komentuje oświadczenie Andrzeja Dudy

Poseł Porozumienia dodał, że "nie wyobraża sobie, że marszałkiem Sejmu zostanie teraz Jarosław Gowin", a on sam "nie będzie przykładał ręki do rozbicia Zjednoczonej Prawicy". - Takie decyzji podejmuje się w ramach kolacji - mówił Bortniczuk, zaznaczając że nie zamierza przejąć fotela szefa partii po ewentualnym odejściu Gowina do opozycji.

- Słyszałem, że pojawiają się spekulacje o partii Gowin-Kosiniak-Kamysz wraz Kukizem - ale nie ma takich planów i sam o tym nic nie wiem. Decyzje o koalicjach podejmuje zarząd krajowy partii - dodał polityk.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2a0jol

Podziel się opinią

Share
d2a0jol
d2a0jol
Więcej tematów