Trwa ładowanie...
d3uhkcg

Wybory 2020 i koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: COVID-19 w odwrocie, ale musimy być pokorni

Łukasz Szumowski uważa, że sytuacja z epidemią koronawirusa w Polsce się poprawia, ale cały czas należy zachować czujność. Potwierdził też, że nie wprowadzi głosowania korespondencyjnego w II turze w żadnej nowej gminie. Będzie ono jedynie tam, gdzie w I turze: w Baranowie i Marklowicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski stwierdził, że znacznie spadły średnie tygodniowe przyrosty nowych zakażeń
Wybory 2020. Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski stwierdził, że znacznie spadły średnie tygodniowe przyrosty nowych zakażeń (PAP)
d3uhkcg

Minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził w Polsat News, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce uległa znacznej poprawie.

Stwierdził, że znacznie spadły średnie tygodniowe przyrosty nowych zakażeń, statystycznie codziennie 2 razy więcej osób wraca do zdrowia, niż jest nowych przypadków zachorowań. Liczba osób aktywnie chorych wynosi obecnie 2 promile całej populacji.

- Zrobiliśmy ostatnio testy 15 tys. starszych osób, które wyjeżdżały do sanatorium i było tylko 27 pozytywnych wyników - stwierdził Łukasz Szumowski.

d3uhkcg

Zobacz też: Szarpanina Sławomira Nitrasa z Sebastianem Kaletą. "Wiceminister próbował przerwać konferencję"

Koronawirus i wybory 2020. Łukasz Szumowski: na jesieni może być wzrost zachorowań

Potwierdził też, że nie będzie zmian w II turze wyborczej jeśli chodzi o listę gmin, w których można głosować wyłącznie korespondencyjnie. Będzie ono jedynie tam, gdzie w I turze: w Baranowie i Marklowicach.

d3uhkcg

- Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - dodał Szumowski.

- Na jesieni może być wzrost zachorowań, bo będziemy mieć grypę, będziemy chodzili do lekarza, do szpitala, na SOR z objawami grypy, część z tego będzie COVIDEM, ale mamy już wiedzę, mamy testy, przygotowaliśmy testy antygenowe dla osób objawowych, które będą na SOR-ach - 15 minut i będzie wynik, czy ktoś ma COVID-19, czy nie. Przygotowujemy się do tego - dodał.

Źródło: Polsat News

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uhkcg

Podziel się opinią

Share

d3uhkcg

d3uhkcg
Więcej tematów