Trwa ładowanie...
d1czcz1

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia

Pandemia koronawirusa trwa. Na świecie odnotowano już ponad 11 mln przypadków zakażenia. Zmarło ponad 530 tys. osób. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące sytuacji w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia (PAP)
d1czcz1

Mamy 231 nowych przypadków zakażenia - poinformowało w niedzielę na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Nowe przypadki zakażenia odnotowano w województwach: śląskim (87), wielkopolskim (35), podkarpackim (27), małopolskim (17), mazowieckim (17), łódzkim (16), lubelskim (14), opolskim (5), świętokrzyskim (5), kujawsko-pomorskim (2), pomorskim (2), podlaskim (2), warmińsko-mazurskim (1) i zachodniopomorskim (1).

Resort poinformował także o śmierci 5 osób. To 75-letni mężczyzna z Łańcuta, 78-letnia kobieta z Gliwic, 80-letni mężczyzna z Radomia, 64-letni mężczyzna z Warszawy oraz 73-letni mężczyzna ze Zgierza. Jak informuje ministerstwo "wszystkie osoby miały choroby współistniejące".

d1czcz1

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce od początku epidemii wzrosła do 35 950. Zmarło 1 517 osób.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d1czcz1

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Marian Zembala: pokonamy pandemię na Śląsku

d1czcz1

Rekordową liczbę nowych przypadków zakażenia - 599 - odnotowano 8 czerwca. Większość zakażonych stanowili mieszkańcy Śląska. Poprzedni rekord padł dwa dni wcześniej - 6 czerwca. Odnotowano wówczas 576 zakażeń.

Zobacz także: Koronawirus. "Solidarność" szykuje protesty. "Jesteśmy zorganizowani"

24 kwietnia odnotowano najwyższą w ciągu doby liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Zmarło wówczas 40 osób.

d1czcz1

Koronawirus na świecie. Zakaziło się nim już ponad 11,2 mln osób

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już ponad 11,2 mln zakażeń. Zmarło ponad 531 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1czcz1

Podziel się opinią

Share
d1czcz1
d1czcz1
Więcej tematów