Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Finał kampanii wyborczej - kandydaci podsumowali wyścig o Pałac Prezydencki (relacja na żywo - 10 lipca)

Wybory 2020 już w niedzielę. Prezydent Andrzej Duda zakończył kampanię wyborczą w Zamościu. Z kolei kandydat KO na prezydenta wybrał Śląsk. Najpierw Rafał Trzaskowski spotkał się z mieszkańcami Rybnika, a później zorganizował "spotkanie na żywo" na Facebooku.

Wybory 2020. Finał kampanii wyborczej - kandydaci podsumowali wyścig o Pałac Prezydencki (relacja na żywo - 10 lipca)Źródło: PAP, East News
d1vr9vf
d1vr9vf


Trwa łączenie
23:39, 10.07.2020

Wybory 2020. - Chcę powiedzieć do wszystkich niezdecydowanym i tych, co głosują na Andrzeja Dudę. Może jednak warto mieć równowagę? - mówił Rafał Trzaskowski. - Obiecujemy szacunek dla: lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, nauczycielek. Za to, że stali na pierwszej linii frontu w walce z koronawriusem - dodał kandydat KO na prezydenta.

Komentuj
23:36, 10.07.2020

Wybory 2020. - Objechaliśmy całą Polskę i widzieliśmy dużo uśmiechu, serdeczności. Tak wygląda właśnie nasz kraj. Obiecuję, że jeśli zostanę prezydentem, to będę walczył o taką Polskę - mówił podczas spotkania z internautami Rafał Trzaskowski. - Trzeba zagwarantować to, żeby żadna władza nie dzieliła społeczeństwa - dodał kandydat KO na prezydenta. 

Komentuj
23:33, 10.07.2020

Wybory 2020. Trwa "spotkanie na żywo" na Facebooku Rafała Trzaskowskiego. Na wstępie dzieci kandydata KO na prezydenta żartowały przed kamerą. Potem polityk "wygonił" je z kadru i pożegnał do snu. - Te wybory to historyczny moment, musimy iść i zagłosować - przekonywała Małgorzata Trzaskowska. 

1
23:22, 10.07.2020

Wybory 2020. - Jeśli ktoś z państwa rodziny, znajomych nie wie na kogo oddać głos to zadajcie jedno pytanie. Kiedy żyło się godniej w Polsce? W latach 2007-2015 kiedy rządziła Platforma przed wyborem Andrzeja Dudy? Czy dopiero po 2015 roku, kiedy wprowadzono programy społeczne, zaczęto dbać obywatela? - mówił w Zamościu prezydent. Andrzej Duda na koniec zaapelował o wzięcie udziału w niedzielnych wyborach. 

50
alfa&omega

Do wyborców PAD: stawiając x obok Trzaskowskiego, wskazujecie, że nie chcecie, aby został prezydentem

Zielony Lew

Kidawa-Błońska na Prezy-Dentkę !!!

Cytrynowy Zając

Nie wierzcie P Trzaskoskiemu ,zdecydowanie głosuje za A.DUDĄ

Wszystkie komentarze (50)
23:19, 10.07.2020

Wybory prezydenckie 2020. - Dziękuję wszystkim moim Rodakom. Te wybory decydują nie tylko o naszej przyszłości, ale także dzieci, pokoleń, które przyjdą - mówił prezydent Andrzej Duda. - Dobrze współpracowaliśmy i pracujemy podczas pandemii koronawirusa. Mamy świetne wyniki gospodarcze na tle Europy i chcemy to kontynuować. Najważniejsza jest teraz współpraca, aby realizować polskie sprawy. Nie rozbijanie, blokowanie, obalanie rządu - dodał walczący o reelekcję prezydent wspierany przez PiS.

17
23:16, 10.07.2020

Wybory 2020. - Idźcie na wybory, dzwońcie do znajomych i rodziny. Mówćie, że trzeba głosować i pokazać, że bierzemy sprawę w swoje ręce. To prawdziwie demokratyczne państwo, dziękuję że chodzicie na wybory, ale nadal namawiajcie innych. Głosujcie na mnie - mówił Andrzej Duda. - Największa gospodarka otworzyła się na Polaków. Polacy mogą wreszcie uczestniczyć w ruchu bezwizowym USA. Do tej pory nie było takiej możliwości - dodał prezydent. 

43
Cynamonowa Wiewiórka

Kochani RODACY głosujcie na mniejsze zło.

Malinowy Mors

Dramat

Turkusowa Rozgwiazda

Duda czas odejść chyba nawet historia o Tobie nie będzie pamiętać bo zapisałeś się na kartach historii najgorzej jak można jako długopis prezesa.

Wszystkie komentarze (43)
23:11, 10.07.2020

Wybory 2020. - Nie słuchajcie kłamców. Oni mówili, że jak zagłosowano w I turze na Andrzeja Dudę, to nie trzeba głosować. Trzeba, trzeba iść i głosować. Żeby Polska dalej przez kolejne 5 lat się rozwijała - mówił w Zamósciu Andrzej Duda. - Dlatego ponownie kandydują, aby sądy były sprawiedliwe. Aby elita służyła ludziom (...) - dodał prezydent.  

17
23:09, 10.07.2020

Wybory prezydenckie 2020. -  Podchodzą do mnie ludzie, mówią: wróciliśmy! Z drżeniem serca pytam: i co w porządku? W porządku - odpowiadają - mówił w Zamościu prezydent. -  Dudabus mknie, przy drodze stoi kapliczka, chłopcy trzymają polskie flagi. Specjalnie przyszli, żeby nam pomachać. Dla takich scen warto było pracować 5 lat - dodał Andrzej Duda. 

4
23:06, 10.07.2020

Wybory prezydenckie 2020. - Dziękuję, że jesteście tu w Zamościu. Kończymy tę długą, długą, długą kampanię. Chyba najdłuższą od 1989 roku. Dziękuję, że są ze mną tutaj ludzie pracy. Zawsze ich szanowałem, bo to oni są solą ziemi. To właśnie dla nich elita jest zobowiązana do służby - mówił Andrzej Duda. - Lech Kaczyński zostawił nam polityczny testament i wielokrotnie powtarzałem jego słowa. Chciałem wszystkim rodakom podziękować za obecność na spotkaniach. Kilka razy łzy cisnęły mi się do oczu. Słyszałem tyle ludzkich historii. Dziękuję za nie - dodał prezydent. 

11
23:02, 10.07.2020

Wybory 2020. Podczas wiecu prezydenta Andrzeja Dudy doszło do omdlenia. Przemawiający ze sceny Piotr Duda apelował o podejście medyków. - Już wszystko dobrze - mówił przewodniczący "S". 

11
22:58, 10.07.2020

Wybory 2020. - Zwracam się do związkowców. I przypominam, że w 2017 roku projekt Nowoczesnej przewidywał prawie likwidację związków zawodowych. A co robił wtedy pan Trzaskowski? Był posłem i głosował za dalszą pracą nad tym projektem - mówił Piotr Duda na wiecu Andrzeja Dudy. - On jest taki niezależny jak Komorowski. Co mu rząd Tuska posunął, to podpisał (...). Dlatego w niedzielę trzeba iść i zagłosować za prezydenta, który jest wiarygodny - dodał przewodniczący "S". 

17
Miętowy Pancernik

A gdzie twój mundur ze Stanu wojennego w którym broniłeś Urbana, panie P. Duda?!

MEDIA polskojezyczne=PADLINA

Jak żyć mają bez KONSUMÓW ci co do Wujka strzelali , a teraz mają 2-tysiące ?

Burgundowy Wąż

Obecnie związki to pasożyty. W dużych firmach jest po piętnaście związków żyjących x nic nie robienia.

Wszystkie komentarze (17)
22:54, 10.07.2020

Wybory prezydenckie 2020. - Dudy tak mają: dotrzymują słowa. Prezydent powtarza ten postulat obniżenia wieku emerytalnego, który został obniżony. Teraz ten postulat jest wielkim kłamstwem Rafała Trzaskowskiego, który mówi, że nie podwyższy tego wieku - mówił w Zamościu Piotr Duda. - On chce dokuczyć Polakom, ale niech powie to głośno. Że jest zatwardziałym liberałem i powie, że Polacy mają pracować do śmierci - dodał przewodniczący "S".

1
22:50, 10.07.2020

Wybory 2020. Rozpoczyna się ostatni wiec prezydenta. Andrzej Duda za parę chwil zacznie przemawiać w Zamościu. 

5
22:42, 10.07.2020

- Teraz. Albo nigdy. Idźmy do wyborów i zwyciężajmy - powiedział na zakończenie Rafał Trzaskowski. 

33
Brzoskwiniowa Mrówka

Duda Duda Duda Zostań Razem z Nami Bo jak nas zostawisz będziemy wygnani Już to przerabialiśmy i uciekaliśmy bo na chleb brakowało żeby znów się to nie stało!!!!

Rudy Żubr

Dlaczego jest nick media polskoje

MEDIA polskojezyczne=PADLINA

To FAKT-y są TERAZ nie oraz nigdy , PO co nam waść skoro niedaleko mamy Berlin ?

Wszystkie komentarze (33)
22:40, 10.07.2020

Wybory 2020. - Zbudujemy wspólnotę. Wielkie brawa dla Pana stojącego tam z tyłu, któy miał odwagę przyjść i pokazać inne zdanie niż my. Pozdrawiamy - zwrócił się do zwolennika Andzeja Dudy kandydat KO. - Najbardziej wstydziłem się za prezydenta i rząd, kiedy dzieci się mnie pytały: dlaczego jedni są napuszczani na drugich (...). Czułem wielki wstyd i tłumaczyłem się za Rzeczpospolitą - dodał Rafał Trzaskowski. 

Komentuj
22:37, 10.07.2020

Wybory prezydenckie 2020. - Jestem gotowy do współpracy z rządzącymi. Będę to robił nawet, jeśli oni nie będą do tego chętni. Na złość im, będę współpracował. I właśnie dlatego potrzebujemy równowagi - mówił na wiecu kandydat KO na prezydenta. - Obiecuję wam jedno. Jeśli zamieszkamy w Pałacu Prezydenckim, to będziemy z Małgorzatą spać w siebie wtuleni i nie będziemy odbierać żadnych telefonów. To wy będziecie moimi szefami - dodał Rafał Trzaskowski. 

Komentuj
22:33, 10.07.2020

Wybory 2020. - Dziękuję za waszą prace, zaangażowanie. Za wszystkie "trzaski" w Polsce. Potrzebny jest nam silny prezydent, który nie boi się nikogo - może oprócz swojej żony czasami. Który w nocy śpi, a nie odbiera telefony od jednego pana, który pisze ustawy. Właśnie tego chcę: zmiany - mówił w Rybniku Rafał Trzaskowski. - Jest tak blisko, że nawet rządowa sondażownia pokazuje, że wygrywamy. Jest szansa - przekonywał kandydat KO na prezydenta. 

Komentuj
22:31, 10.07.2020

Wybory prezydenckie 2020. - Trzeba zacząć na nowo budować wspólnotę i porozumienie. Nawet, jak ktoś ma skrzywioną minę, to warto podejść. Zapytać się, porozmawiać. Bo Polska dzięki temu będzie silna i europejska - mówił Rafał Trzaskowski. - Jeszcze 2 miesiące temu wyglądało, że jesteśmy uśpieni. Prezes Kaczyński parł do wyborów. Wszyscy widzieli, że sobie nie radzili. Ale "niestety" twarda postawa samorządowców, Senatu i was moi kochani pokazała, że możemy te wybory wygrać - dodał Trzaskowski.

Komentuj
22:28, 10.07.2020

Wybory 2020. - 5 lat temu przydarzyło się nam na nowo. Pojawili się ludzie, którzy nas chcą dzielić. Którzy szukają ukrytej opcji niemieckiej. Odbierając nam in-vitro, pouczając czym jest rodzina - mówił Rafał Trzaskowski. Tłum w Rybniku skanduje "chcemy zmiany". - Polska może być dumna ze swojej różnorodności. Że możemy być razem. Symbolicznie chciałem być na tu, na Śląsku. Jesteście kwintesencją przywiązania i dumni ze swojej ciężkiej pracy - dodał kandydat KO na prezydenta. 

Komentuj
22:24, 10.07.2020

- Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że pojawi się ktoś, który będzie mówił, jak wychowywać dzieci. O tym, kto jest partiotą, a kto nie jest. Podstawą tych wyborów jest wolność. Bo można utracić sądy, media. Ale nie można odebrać sobie duszy i naszej wolności - mówił Rafał Trzaskowski. - Te ostatnie 30 lat budowaliśmy społeczeństwo obywatelskie, wolne instytucje kulutry i samorząd. Dzięki temu jesteśmy tak wspaniałym i dynamicznym krajem - dodał kandydat KO na prezydenta. Tłum skanduje "Polska cała dla Rafała". 

Komentuj
22:20, 10.07.2020

Wybory prezydenckie 2020. - Wszyscy jesteśmy dumnymi Polkami i Polakami. Próbowano nas dzielić, atakować wszystkich - nauczycieli, mieszkańców większych miast, rodziców osób z niepełnosprawnościami. Już chyba wszyscy zostali zaatakowani. Chyba tylko Pan Prezes został - mówił Rafał Trzaskowski w Rybniku. Po tych słowach tłum zgromadzony w śląskim mieście zaczął buczeć. - Mam nadzieję, że to już się skończy. Że wszyscy staniemy i powiemy: mamy dość nienawiści! - dodał.

Komentuj
22:16, 10.07.2020

Wybory 2020. Małgorzata Trzaskowska zabrała głos jako pierwsza. - Jak dobrze być w rodzinnym mieście: Rybniku. Widzę wiele znajomych twarzy. To są historyczne wybory - w nich każdy głos jest ważny. I zwracam się do pań - kobiety kochane: idźcie na wybory! Same o sobie zadecydujcie, nie oddawajcie tego prawa innych - mówiła żona kandydata KO. 


Komentuj
22:13, 10.07.2020

Wybory 2020. Przed przemówieniem Rafała Trzaskowskiego wyemitowano też nagranie z Krzysztofem Zalewskim. Muzyk w klipie poparł polityka w walce o Pałac Prezydencki. 

Komentuj
22:09, 10.07.2020

Wybory 2020. Rozpoczyna się ostatni w tej kampanii wyborczej wiec Rafała Trzaskowskiego. Spotkanie kandydata KO z mieszkańcami Rybnika rozpoczęła emisja dwóch spotów wyborczych oraz piosenka "Sen o Victorii" zespołu Dżem. 

3
21:54, 10.07.2020
26
Hebanowy Chrząszcz

Czy Czajka przestała wylewać ścieki do Wisły? Pytanie retoryczne

Rodzony slozok

Ani jedyn ani drugi się nie nadaje na prezydenta

Atramentowy Zając

Trzaskowski powiedz co bierzesz ?

Wszystkie komentarze (26)
21:49, 10.07.2020
3
21:44, 10.07.2020

"Podkreślamy, że jedynym celem wprowadzonych ograniczeń jest zapewnienie bezpieczeństwa epidemicznego wszystkim osobom zaangażowanym w proces wyborczy – tego typu obowiązek spoczywa na konsulach organizujących wybory, tak na podstawie przepisów krajowych jak i regulacji prawa państwa przyjmującego, którego są zobowiązani przestrzegać. Wybory Prezydenta RP w takich krajach jak Irlandia, Niemcy czy Wielka Brytania są procesem masowym, w którym bierze udział od kilkudziesięciu do ponad 180 tys. osób. Nieprzestrzeganie obowiązujących reżimów sanitarnych i zaleceń miejscowych władz mogłoby w konsekwencji narazić zdrowie i życie polskich obywateli, a także zakłócić sam proces wyborczy" - zaznaczono w komunikacie MSZ.


I dodano, że "konsulowie dokonują wszelkich starań, by jak największa liczba polskich wyborców wzięła udział w wyborach".

Komentuj

Nie widzisz relacji? Kliknij tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vr9vf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vr9vf
Więcej tematów