Trwa ładowanie...

Wybory 2019. Ostatni sondaż przed ciszą dla PiS. W Sejmie cztery siły

Wybory 2019. W ostatnim sondażu przed ciszą wyborczą IBRIS dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wyraźnie wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. Co dziesiąty ankietowany wciąż nie wie, na kogo głosować.
Share
Wybory 2019. Ostatni sondaż przed ciszą
Wybory 2019. Ostatni sondaż przed cisząŹródło: WP.PL
dalyuyi

Chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 42 proc. ankietowanych przez IBRIS. Drugie miejsce w badaniu dla RMF FM i "DGP" zajęła Koalicja Obywatelska z 22,3 proc. poparcia.

Trzecie miejsce zajęła Lewica z - dość wysokim - poparciem 14 proc. uczestników sondażu. Zgodnie z jego wynikami, do parlamentu swoich kandydatów wprowadziłoby także Polskie Stronnictwo Ludowe (w koalicji z Kukiz'15) z wynikiem 5,9 proc.

Poniżej progu znalazła się Konfederacja, otrzymując 4,7 proc.głosów. Odpowiedź "inne" wybrało 0,4 proc. ankietowanych, a "nie wiem" - 10,7 proc.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Na pytanie o planowany udział w wyborach parlamentarnych 58,3 procent badanych odpowiedziało "zdecydowanie tak" lub "raczej tak".

dalyuyi

Wybory parlamentarne 2019

W niedzielnych wyborach parlamentarnych wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. Łącznie o mandat w Sejmie ubiega się 5,1 tys. kandydatów. To średnio 11 osób walczących o jeden mandat poselski.

W wyborach do Senatu zarejestrowano 278 kandydatów. W tym przypadku średnio o jeden mandat walczy 3 kandydatów.

dalyuyi

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Cisza wyborcza. Sprawdź, co jest zakazane

dalyuyi

Podziel się opinią

Share
dalyuyi
dalyuyi
Więcej tematów