Wyborcza bez regionalnych dyrektorów wydawniczych
Agora zmienia model organizacji pracy w oddziałach regionalnych
Gazety Wyborczej. W związku z tym spółka zlikwidowała stanowiska
dyrektorów wydawniczych w regionach. Wszystkim dotychczas
zatrudnionym na nich osobom zaproponowano objęcie nowych funkcji,
ale połowa byłych dyrektorów zdecydowała się opuścić Agorę.
Ze spółką z końcem sierpnia pożegnali się: Ireneusz Czubak odpowiedzialny za region centralny, Piotr Radziejewski (region zachodni) i Henryk Wielechowski (region północny).
Reszta byłych regionalnych dyrektorów wydawniczych, czyli Marta Zmyślony (region południowo - wschodni), Przemysław Zeidler (Dolny Śląsk)
i Barbara Górecka (Śląsk) zostaje w Agorze, ale na razie spółka nie ujawnia, gdzie i na jakich stanowiskach będą oni pracować.
Wojciech Fusek, dyrektor wydawniczy Gazety Wyborczej, tłumaczy nam, że powodem zmian w organizacji pracy oddziałów GW jest wzbogacanie oferty lokalnych wydań dziennika, co wiąże się z rozwojem terenowych redakcji.
- Pojawiają się duże, międzyregionalne projekty promocyjne i redakcyjne, jak np. Przystanek Miasto, lokalne projekty internetowe czy nowe przedsięwzięcia bazujące na marce GW jak Gazeta Cafe. Dla realizacji tych zadań konieczna jest z jednej strony koordynacja działań między regionami, a z drugiej strony współpraca z innymi mediami Agory - wyjaśnia nam Fusek
Dyrektor wydawniczy GW dodaje, że w związku z tym wprowadzany jest nowy model organizacji pracy w oddziałach, w którym poszczególne obszary koordynowane są przez nowych szefów.
Za administrację we wszystkich redakcjach odpowiada już od czerwca Artur Kamiński, tzw. działami wsparcia kieruje Barbara Babiak-Franczuk, a np. projekt Gazeta Cafe we wszystkich regionach koordynuje Agnieszka Sadowska.