Trwa ładowanie...

Wtargnięcie ks. Babiarza do Wiosny. Kuria zabrała głos

Uznający się za szefa Wiosny ks. Grzegorz Babiarz wszedł w asyście ochroniarzy do siedziby stowarzyszenia. Sytuacja wywołała kontrowersje. Kuria krakowska uznała nawet, że wzbudziła jej "poważne zastrzeżenia i niesmak".

Share
Wtargnięcie ks. Babiarza do Wiosny. Kuria zabrała głos
Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d15vkx6

"Wydarzenia, jakie miały miejsce wczoraj w siedzibie Stowarzyszenia Wiosna, wywołały smutek i zażenowanie u wszystkich, którym leży na sercu dobro Stowarzyszenia oraz powodzenie inicjatywy 'Szlachetna Paczka'" - poinformował w oświadczeniu ks. Tomasz Szopa, kanclerz Kurii w Krakowie.

W poniedziałek ks. Grzegorz Babiarz i jego ochroniarze siłą wtargnęli do siedziby Stowarzyszenia Wiosna w Krakowie. Mieli wyważyć drzwi do serwerowni, przejąć dokumentację i używać przemocy. Na miejsce wezwano policję.

"Te wrażenia są o tyle silniejsze, że dotyczą organizacji trudnej do przecenienia, jeśli chodzi o zaangażowanie w dobroczynność, oraz o duchownego katolickiego" - zaznaczył przedstawiciel kurii.

Zobacz także: Zaskakujący pomysł Pawłowicz. Joanna Kluzik-Rostkowska komentuje

Joanna Sadzik czy ks. Grzegorz Babiarz? Rozstrzygnie sąd

I dodał, że właściwie nie wiadomo, kto obecnie jest prezesem Wiosny - ks. Babiarz czy Joanna Sadzik - bo musi o tym zadecydować sąd. "Jednak nawet gdyby uznać, że jest nim ks. Grzegorz Babiarz, to metody, jakie zostały wykorzystane dla realizacji jego uprawnień, budzą poważne zastrzeżenia i niesmak" - podkreślił kanclerz.

Problemy w Wiośnie nagłośnił dziennikarz portalu Onet. Ówczesny szef i założyciel stowarzyszenia, ks. Jacek Stryczek, podał się do dymisji. Jego miejsce zajęła Joanna Sadzik, ale niedługo potem ustalono, że funkcję obejmie ks. Grzegorz Babiarz. Następnie ponownie powołano Sadzik na stanowisko prezesa Wiosny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15vkx6

Podziel się opinią

Share
d15vkx6
d15vkx6
Więcej tematów