Trwa ładowanie...
d4itjlc

Skandal w Stowarzyszeniu "Wiosna". Kuria milczy

Mimo zarzutów o wrogie przejęcie, a nawet o stosowanie przemocy, kuria nie zabiera głosu ws. Stowarzyszenia Wiosna. Spór o władzę w organizacji przybrał na sile po poniedziałkowym incydencie w jej siedzibie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Babiarz zerwał wypracowane porozumienie, bo uznaje się za szefa organizacji
Ks. Babiarz zerwał wypracowane porozumienie, bo uznaje się za szefa organizacji (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Włodek)
d4itjlc

"Jesteśmy dobrymi duszkami, które przyszły uzdrowić sytuacje" - tak według RMF FM mówili o sobie ochroniarze, którzy w poniedziałek z księdzem Grzegorzem Babiarzem siłą wtargnęli do siedziby Stowarzyszenia Wiosna w Krakowie.

Mieli wyważyć drzwi do serwerowni i przejąć dokumentację. Pracownicy organizacji są zszokowani i relacjonują, że ochroniarze ks. Babiarza "wpadli jak banda", krzyczeli i popychali ludzi.

Na miejsce wezwano policję. Do wieczora trwały rozmowy ks. Babiarza z prezes Joanną Sadzik. Ostatecznie jednak ksiądz zerwał wypracowane porozumienie. Przyszłość stowarzyszenia jest niejasna, ale krakowska kuria nie zabiera głosu w tej sprawie.

d4itjlc

Zobacz także: Zaskakujący pomysł Pawłowicz. Joanna Kluzik-Rostkowska komentuje

Dymisja, odwołanie i znów zmiana decyzji

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od materiału Onetu o aferze mobbingowej z księdzem Jackiem Stryczkiem, ówczesnym prezesem Wiosny w roli głównej. Duchowny podał się do dymisji i jego stanowisko zajęła Joanna Sadzik. Sytuacja w stowarzyszeniu się jednak nie uspokoiła.

d4itjlc

4 lutego walne zgromadzenie Wiosny odwołało Sadzik, która przyznała, że nie rozumie tej decyzji. Na funkcję prezesa został powołany ks. Grzegorz Babiarz. Nie na długo. Już 11 lutego walne zgromadzenie, w innym niż poprzednio składzie, przywróciło Sadzik na stanowisko prezesa.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4itjlc

Podziel się opinią

Share

d4itjlc

d4itjlc
Więcej tematów