Trwa ładowanie...
d33jolm

Wszystkich Świętych. Pogoda na długi weekend. Najnowsza prognoza

Pogoda na najbliższe dni zapowiada się bardzo dynamicznie. Piątek będzie chłodny, ale pogodny. W sobotę zachmurzy się, zacznie padać i mocno wiać. Najcieplej będzie w niedzielę, gdy termometry wskażą nawet 18 stopni na południu kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jaka pogoda czeka nas na Wszystkich Świętych w tym roku?
Jaka pogoda czeka nas na Wszystkich Świętych w tym roku? (East News)
d33jolm

Pogoda na piątek

Z prognozy Cumulusa dla Wirtualnej Polski wynika, że w piątek pogodę w Polsce kształtował będzie pogodny wyż znad Ukrainy o nazwie Oldenburgia. Z północnego zachodu nad północną i wschodnią Polskę nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno–morskie, ale już nad zachodnią i południową część kraju z zachodu zacznie docierać nieco cieplejsze powietrze atlantyckie.

Po ustąpieniu porannych mgieł, które pojawią się na południowym zachodzie i południu, w ciągu dnia w całym kraju będzie pogodnie i słonecznie. Dopiero po południu na zachodzie kraju zacznie przybywać chmur i zerwie się wiatr, który w porywach dochodził będzie do 65 km/h.

d33jolm

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Nad ranem termometry pokażą od 3 st. C. w pasie wybrzeża do -2 w Małopolsce i na Podkarpaciu. W ciągu dnia możemy się spodziewać od 7–8 stopni na północy i na wschodzie do 9–10 w zachodniej i południowej Polsce.

W nocy z piątku na sobotę nad Polskę nasunie się front znad Niemiec i do rana zdominuje pogodę prawie w całym kraju (poza południowo-wschodnią częścią kraju), przynosząc ze sobą chmury, opady deszczu i porywisty wiatr nawet do 70km/h.

Pogoda na sobotę

d33jolm

W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie znów zatoka niżowa związana z odległym niżem znad Wysp Brytyjskich, a nad naszymi głowami przemieszczać będzie się rozległa strefa ciepłego frontu atmosferycznego.

Sobota na przeważającym obszarze kraju (na północy, na zachodzie i w centrum) zapowiada się pochmurnie i od czasu do czasu deszczowo. W pasie północnym (od woj. zachodniopomorskiego i północnej części lubuskiego po Podlasie) deszcz chwilami będzie nieco intensywniejszy, bo tutaj w ciągu dnia spadnie od 3 do 6 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni.

Na lepszą pogodę będą mogli liczyć mieszkańcy południowo-wschodniej Polski.Tam ma być w miarę pogodnie i bez opadów. Niestety w całym kraju wzmagał będzie się porywisty wiatr, który w porywach powieje do 60 km/h, a na południu kraju nawet do 70 km/h.

Nad ranem termometry wskażą od 5 stopni na zachodzie do 4 na wschodzie. W ciągu dnia odnotujemy od 7–9 stopni na północnym wschodzie do 11–14 na zachodzie i na południu kraju.

d33jolm

Pogoda na niedzielę

Niedziela będzie najcieplejszym dniem weekendu. Polska znajdzie się w tzw. ciepłym wycinku, czyli w południowo-zachodniej części niżu Zed, który znad Wysp Brytyjskich przemieści się nad Morze Północne. Około południa wzdłuż zachodniej granicy pojawi się kolejny front atmosferyczny. Z południowego-zachodu napływać zaczną do nas ciepłe masy powietrza z rejonu Zatoki Biskajskiej.

Przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów, jedynie w Karpatach i na ich przedgórzu będzie się mocniej chmurzyć i nie wykluczone, że tam od czasu do czasu pokropi słaby deszcz. Dopiero około południa wzdłuż zachodniej granicy pojawi się kolejny ciepły front, który w zachodniej, a po południu także w północnej Polsce przyniesie ze sobą chmury i słabe opady deszczu lub mżawki. Niestety, mimo sprzyjającej aury, nadal powieje nieco silniejszy wiatr, który w porywach dochodził będzie do 40-60 km/h, a na południu do 70 km/h. W górach pojawi się wiatr fenowy, a nawet niewykluczone, że przez chwile powieje halny.

Nad ranem już w całym kraju temperatury na zdecydowanym plusie (od 6 na północnym wschodzie do 9 na zachodzie), a w ciągu dnia termometry wskażą od 11–13 stopni na północy, do 15–18 na południu kraju.

d33jolm

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Krakowa

pogoda.wp.pl
Podziel się
d33jolm

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

pogoda.wp.pl
Podziel się

Źródło: Biuro Prognoz Cumulus

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d33jolm

d33jolm
d33jolm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów