Trwa ładowanie...

Wstrzymano budowę drogi z Białegostoku. Przez ludzkie szczątki

Podczas budowy drogi z Białegostoku do Supraśla koparka zahaczyła o ludzki szkielet. Prace przerwano. Najprawdopodobniej znajdował się tu kiedyś cmentarz.

Share
Wstrzymano budowę drogi z Białegostoku. Przez ludzkie szczątki
Źródło: WP.PL, fot: Jacek Bereźnicki
d2odjsj

– Znaleziono fragmenty ludzkiego szkieletu i zarysy jam grobowych. Przypuszczamy, że jest ich około dwudziestu. Jest to częściowo odsłonięty teren, więc cmentarz może być większy. W jednej z tych jam były też czytelne zarysy drewnianej trumny – powiedział w rozmowie z portalem poranny.pl Jerzy Maciejczuk, zastępca podlaskiego konserwatora zabytków.

Koparka zahaczyła o ludzki szkielet na bocznej jezdni koło podlaskich Nowodworców, gdzie trwa budowa drogi z Białegostosku do Supraśla. Na miejsce przyjechał wojewódzki konserwator zabytków. Prace wstrzymano na 30 dni.

Ale wicedyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Krzysztof Barbachowski stwierdził, że droga i tak będzie gotowa zgodnie z planem. Czyli w lipcu.

d2odjsj

Teren został zabezpieczony. W przyszłym tygodniu rozpoczną się tu prace archeologiczne. Być może ich obszar zostanie powiększony.

Zobacz także: Polskie odkrycie pomoże 40% populacji!

Źródło: poranny.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2odjsj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2odjsj
d2odjsj
Więcej tematów