Trwa ładowanie...
d4a1p66

Wstrząs w kopalni Bielszowice. Jeden z górników nie żyje

W kopalni KWK Bielszowice w Rudzie Śląskiej doszło do tąpnięcia. Na miejscu lądowały trzy helikoptery LPR. Ze wstępnych informacji wynika, że pod ziemią było 17 górników - dziewięciu zostało rannych, jeden zmarł mimo reanimacji.
Share
Wstrząs w kopalni Bielszowice. 9 górników zostało rannych, jeden zmarł
Wstrząs w kopalni Bielszowice. 9 górników zostało rannych, jeden zmarłŹródło: Forum
d4a1p66

Wstrząs zarejestrowano tuż po godzinie 15:00. Według Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego miał on siłę 2,6 stopnia w skali Richtera.

Jak donosi "Dziennik Zachodni", do tąpnięcia doszło w KWK Bielszowice w Rudzie Śląskiej. W rejonie wstrząsu przebywało 17 górników. Z jednym przez niemal dwie godziny nie udało się nawiązać kontaktu. Przed godziną 17:00 wszyscy zostali odnalezieni.

Wstrząs w kopalni Bielszowice. Górnik nie zyje

Rannych zostało dziewięciu górników. Według nieoficjalnych informacji stan trzech z nich jest poważny. Jednego, mimo reanimacji, nie udało się uratować.

d4a1p66

Kondolencje rodzinie zmarłego złożył na Twitterze rzecznik rządu. Piotr Mueller zapewnił, że kancelaria premiera jest w stałym kontakcie z bliskimi rannych górników.

Wstrząs w kopalni Bielszowice. Wielu rannych

Na miejscu lądowały trzy helikoptery LPR. Na godzinę 16:15 Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego nie otrzymała jeszcze zgłoszenia o konieczności przystąpienia do akcji ratowniczej.

Epicentrum wstrząsu znajdowało się około kilometr pod ziemią. W ciągu niespełna dwóch lat w kopalni Bielszowicach doszło do dwóch wstrząsów o podobnej sile.

Czytaj też: Silny wstrząs na Śląsku. Odczuli go mieszkańcy wielu miast
Silny wstrząs w Katowicach. Przyczyną tąpnięcie w kopalni

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a1p66

Podziel się opinią

Share
d4a1p66
d4a1p66
Więcej tematów