Trwa ładowanie...
d39yblg
Wśród zaginionych w Katowicach jest Dariusz Kmiecik z rodziną
x-news/TVN 24
dariusz kmiecik

Wśród zaginionych w Katowicach jest Dariusz Kmiecik z rodziną

Wśród osób zaginionych w wybuchu gazu w centrum Katowic jest dziennikarz TVN Dariusz Kmiecik, jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik i ich dziecko - informuje TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d39yblg

Katastrofa budowlana w Katowicach. Relacja WP.PL z miejsca zdarzenia

Wybuch gazu w centrum Katowic - zdjęcia

d39yblg

Dariusz Kmiecik zaczynał w TVP Katowice, gdzie pracował najpierw jako reporter, a później wydawca. Relacjonował m.in. pielgrzymkę Benedykta XVI do Bawarii oraz katastrofę hali MTK. Od listopada 2006 r. jest reporterem "Faktów" TVN w Katowicach. Relacjonował także najważniejsze wydarzenia w Czechach, Słowacji, Austrii i Niemczech.

Brygida Frosztęga-Kmiecik jest reżyserką i dziennikarką. Realizuje reportaże dla katowickiego ośrodka TVP, jest także stałą współpracowniczką TVP1, TVP2 i Telewizji Polonia. W 2007 r. otrzymała statuetkę "Mediatory" w kategorii "Reformator". Jej reportaż "Obywatelka Dorotka" w 2009 r. zdobył Nagrodę Główną Festiwalu Sztuki Reportażu Camera Obscura oraz Nagrodę Główną Festiwalu Filmów o Rodzinie FOR w Łodzi.

Eksplozja ok. godz. 5.00 w czwartek zniszczyła trzy kondygnacje budynku na ul. Chopina, w pobliżu ul. Sokolskiej w ścisłym centrum Katowic, w zwartej zabudowie pochodzącej w większości z początku XX w. Zawaliła się ściana frontowa, ocalał tylko parter. W budynku zameldowanych było ponad 20 osób.

Gruzowisko przeszukuje około dwustu strażaków ze specjalistycznym sprzętem jak geofony oraz kamery wziernikowe czy termowizyjne. Do akcji włączono też psy ratownicze. Akcja musi przebiegać bardzo ostrożnie, bo strażacy szukają żywych osób.

d39yblg

- Zakładamy, że ci ludzie tam żyją i jeśli żyją to są duże szanse, że zostaną wyratowani - podkreśla Janusz Skulich. Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa dodaje, że na miejscu pracują najlepsze ekipy ratowniczo-poszukiwawcze, które wyjeżdżają za granicę do trzęsień ziemi i katastrof. - Pod względem organizacyjnym nic więcej nie jesteśmy w stanie zrobić - podkreśla Skulich mając nadzieję, że ratownicy jak najszybciej dotrą do uwięzionych ludzi.

d39yblg

Podziel się opinią

Share

d39yblg

d39yblg
Więcej tematów