Trwa ładowanie...

Wspólne wystąpienie Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego. Relacja na żywo

Wybory prezydenckie 2020. Druga tura już 12 lipca. Kandydatami są Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Który z nich przejmie elektorat Szymona Hołowni? On sam zapowiadał, że nie poprze żadnego. Zapraszamy na wspólne wystąpienie Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego o godzinie 15.15.

Share
Wspólne wystąpienie Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego. Relacja na żywo
Źródło: PAP
d1aiem9

Wybory prezydenckie 2020. Przed nami II tura. Wiele zależy od głosów wyborców między innymi Szymona Hołowni. Bezpartyjny kandydat zajął trzecie miejsce w I turze wyborów. Głosowało na niego 13,87 proc. wyborców, co daje 2 693 397 oddanych głosów.

d1aiem9

Oświadczył, że w II turze zagłosuje przeciwko Andrzejowi Dudzie. - Wielu ludzi traktowało z rezerwą mój start. Stoi za mną ponad 2,6 mln ludzi. Część z nich to samorządowcy, aktywiści, wolontariusze z Ekipy Szymona. jest ich ok. 15 tys. Ta liczba po wyborach nie maleje, tylko rośnie. Wierzą, że jako trzeci głos w Polsce nie tylko doprowadzimy do końca duopolu, ale, że na jego gruzach jesteśmy w stanie zaprosić do budowania Polski nie w rytmie kadencji, tylko pokolenia - mówił.

Wybory prezydenckie 2020. Na kogo zagłosuje Szymon Hołownia?

- Jesteśmy ruchem wolnych ludzi. Każdy będzie podejmował decyzję w swoim sumieniu. Zamierzam tę wolność uszanować, bo tak chcę budować Polskę - wyjaśnił Hołownia. Podkreślił, że w drugiej turze zagłosuje przeciwko Andrzejowi Dudzie, a nie za Rafałem Trzaskowskim. Jak zaznaczył, nie zamierza udzielać żadnemu kandydatowi swojego poparcia, ani tym bardziej przekonywać swoich wyborców do oddania na któregoś z nich głosu.

Zapowiadał także, że przedstawi Trzaskowskiemu czteropunktowe minimum bezpartyjnej prezydentury. - Przygotowaliśmy czteropunktowe minimum bezpartyjnej prezydentury, aby Rafał Trzaskowski się do nich ustosunkował. Jego reakcja na te punkty może być wskazówką dla moich wyborców. To oni podejmą decyzję, ja nikomu nie będę mówił, jak ma głosować - stwierdził Szymon Hołownia.

d1aiem9

Ogłosił powstanie nowego ruchu. Nazwał go Polska 2050.

Zobacz także: Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Ekspert mówi, co zadecyduje o zwycięstwie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aiem9

Podziel się opinią

Share
d1aiem9
d1aiem9
Więcej tematów